Kółko matematyczne – „Kangurki”

Nauczyciele prowadzący zajęcia:

Klasa I – Anna Rzemieniec

Klasa II – Katarzyna Opach

Klasa III – Blanka Woszczek

Zajęcia dodatkowe o wesołej nazwie „KANGURKI” umożliwiają dzieciom naukę i doskonalenie umiejętności matematycznych poprzez rozwiązywanie zadań o różnym stopniu trudności. Nauczyciele prowadzący zajęcia zachęcają uczniów do podejmowania samodzielnych działań matematycznych, poszerzania horyzontów myślenia, poszukiwania nowych sposobów rozwiązywania zadań. Dzięki rozwiązywaniu łamigłówek i zagadek matematycznych, dzieci doskonalą logiczne myślenie, sprawdzają swoje możliwości, uczą się wnikliwie analizować zadania tekstowe. Podczas zajęć uczniowie zdobywają informacje na temat użyteczności działań matematycznych w życiu codziennym.

Nieodłącznym elementem zajęć jest stosowanie rozmaitych środków dydaktycznych, takich jak: kostki do gry, bingo matematyczne, klocki i książeczki typu PUS, karty, domino, korale matematyczne, klocki Dinesa, czy liczby w kolorach. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach, cieszą się z osiąganych sukcesów, z wytrwałością pracują nad rozwiązaniami zadań matematycznych. Uczestnictwo w „kangurkowych” zajęciach daje dzieciom wiele satysfakcji, wzmacnia wiarę we własne możliwości i motywuje do udziału w konkursach matematycznych.