Kredkobranie

Szkolne Koło Wolontariatu postanowiło włączyć się w akcję Kredkobranie krakowskiej Fundacji Ignatianum oraz Stowarzyszenia „Korzenie”. Jest to zbiórka przyborów szkolnych, materiałów plastycznych oraz nowych egzemplarzy lektur szkolnych.

Celem Kredkobrania jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na obszarze Kresów dawnej Rzeczypospolitej. Zebrane dary trafią do szkół na Białorusi, Litwie i Ukrainie – głównie szkół polskich oraz placówek, w których uczą się polskie dzieci.

Dary w postaci kredek, farb, zeszytów, bloków, piórników, długopisów, a wiec wszelkiego rodzaju przyborów szkolnych, materiałów plastycznych oraz nowych egzemplarzy lektur szkolnych zbierane będą u nas w szkole w najbliższą środę i czwartek (25, 26 września) przez wolontariuszy.
Przekazane Fundacji Ignatianum w październiku trafią za wschodnią granicę, do naszych Rodaków.

Serdecznie zachęcamy do włączenia się w tę zbiórkę.