DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Jak co roku pod koniec września, w naszej szkole odbył się DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA. Przekonani o wartości wspólnego, głośnego czytania zorganizowaliśmy dla uczniów klas 1-3 „spotkanie z interesującą książką”. Uczennice klasy VIII-wolontariuszki, zaprezentowały wybrane przez siebie i cieszące się od lat dużym zainteresowaniem wśród dzieci- książki. Wcielając się w poszczególne postacie z utworów ożywiły je i ułatwiły dzieciom przeniesienie się w fantastyczny świat zapisany na kartach książek. Czytaniu wybranych fragmentów, towarzyszyły świetnie dobrane rekwizyty, wpływające pozytywnie na wyobraźnię dzieci i polepszające wartość odbioru czytanego słowa. Czytaniu starszych koleżanek i i zasłuchaniu młodszych odbiorców towarzyszyła ekscytacja i wspaniała atmosfera budująca ciepłe, bliższe relacje miedzy czytelnikami i słuchaczami, rozbudzająca wrażliwość, ciekawość, twórczość i wzmacniająca więzi. Serdecznie dziękujemy uczennicom klasy 8 : Patrycji Boruch, Agacie Denkowskiej, Tosi Dulak i Weronice Basiadze za przygotowanie tak ciekawego programu czytelniczego i podzielenie się nim z młodszymi kolegami i koleżankami.