LEKCJE BIBLIOTECZNE

W miesiącu wrześniu i październiku w bibliotece szkolnej odbyły się lekcje biblioteczne
dla klas 1-3.Najwięcej emocji wzbudziły one u dzieci z klas I, które po raz pierwszy zostały zaproszone do czytelni i zapoznane ze szkolną „krainą książkolandii”. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda szkolna biblioteka, jaki rodzaj książek znajduje się na poszczególnych regałach, gdzie poszukiwać książek odpowiednich dla danej grupy wiekowej i zgodnych z zainteresowaniami czytelniczymi. Mogli dowiedzieć się, w jaki sposób można wypożyczyć książki do domu lub poczytać je na miejscu w czytelni. Po zakończonych zajęciach każdy z najmłodszych uczestników mógł wypożyczyć swoją pierwszą książkę ze szkolnej biblioteki i z dumą zaprezentować je rodzicom i rodzeństwu po przyjściu domu.
Uniom klas II i III dobrze zrobiła pogadanka o wartości książki i czytelnictwa w życiu człowieka oraz przypomnienie regulaminu wypożyczania książek. Dzieci miały czas by zapoznać się z nowościami czytelniczymi i sprawdzać swoje umiejętności w poszukiwaniu na półkach interesujących ich książek.