SPOTKANIE W BIBLIOTECE PRZY ULICY RAJSKIEJ

W październiku bieżącego roku nasze klasy pierwsze miały możliwość uczestniczyć w zajęciach bibliotecznych prowadzonych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną przy ulicy Rajskiej w Krakowie. Były to warsztaty „ze św. Królową Jadwigą”. W czasie zajęć dzieci zostały zapoznane z ciekawą historią biblioteki, mogły zwiedzić pomieszczenia czytelni, poprzeglądać książki znajdujące się półkach lub zasiąść w wygodnej sofie i oddać się przyjemnej lekturze. Następnie pani bibliotekarka prowadząca zajęcia, zaprezentowała uczniom książki, zawierające legendy o naszym kraju i mieście, po czym dzieci wysłuchały pięknych legend polskich, w tym traktujących o postaci św. Królowej Jadwigi- patronki naszej szkoły. Uwieńczeniem warsztatów było wykonanie przez każde dziecko zakładki do książki w formie korony Królowej Jadwigi.