90-TA ROCZNICA URODZIN WANDY CHOTOMSKIEJ

Z okazji rocznicy urodzin znanej i lubianej pisarki i poetki- Wandy Chotomskiej, w bibliotece szkolnej miały miejsce lekcje poświęcone zapoznaniu najmłodszych uczniów z postacią popularnej autorki ponadczasowych tekstów dla dzieci. Spotkaniom z uczniami towarzyszyła pogadanka i prezentacja w formie mini wywiadu z pisarką, przybliżające jej postać. Miało też miejsce czytanie fragmentów jej znanych książek jak i odsłuchanie audiobooków zawierających niektóre z wierszy poetki w wykonaniu znanych aktorów. Dzieci mogły także wspólnie zaśpiewać słynną piosenkę do słów pani Wandy Chotomskiej „Kundel Bury”. Dopełnieniem zajęć było wykonanie przez uczniów klas 1-3 rysunku, obrazującego wybrany utwór literacki poetki lub jej portret.
Spotkanie zaowocowało wśród dzieci żywym zainteresowaniem wokół książek pisarki, które zostały zaprezentowane na bibliotecznej wystawce.