Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

Wycieczka czwartoklasistów w Góry Świętokrzyskie
           W dniach od 30 września do 2 października uczniowie klas czwartych poznawali urokliwe zakątki Sandomierza i Gór Świętokrzyskich.

W Sandomierzu, smagani porywistym wiatrem i przelotnymi opadami, przemknęliśmy przez rynek, podziwiając piękny Ratusz i kamieniczki i schroniliśmy się do Zbrojowni, gdzie mogliśmy przymierzyć kopie dawnych zbroi rycerskich, zakuć się w dyby i posłuchać śmiesznych opowieści, jak to prosty chłopak z ludu stawał się rycerzem. Wysłuchaliśmy prawdziwej historii miasta jak również legend związanych z Sandomierzem. Przeszliśmy przez „Ucho Igielne” i zwiedziliśmy Podziemną Trasę Turystyczną. Co odważniejsi wspinali się na strome lessowe zbocza Wąwozu Królowej Jadwigi.
           W drugim dniu pani przewodnik poprowadziła grupę ścieżką dydaktyczną po zboczach Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Podziwialiśmy gołoborza i piękną panoramę okolic, wysłuchaliśmy ciekawych historii związanych z Klasztorem.
           Trzeci dzień to czas powrotu do Krakowa. Wracając przez Kielce, zatrzymaliśmy się w dawnym kamieniołomie, gdzie z punktu widokowego roztaczał się piękny widok na malownicze skałki Kadzielni w pięknej jesiennej szacie żółto- czerwono-zielonych drzew. W Jaskini Raj oglądaliśmy ciekawe nacieki skalne i dowiedzieliśmy się jak powstawały przez miliony lat. Następnie dotarliśmy do ostatniego już punktu wycieczki – do wzgórza zamkowego w Chęcinach. Uczniowie „dorzucili” do skarbca, zakupili ostatnie pamiątki za „ostatni grosz” i wyruszyliśmy do Krakowa.
           Wszyscy uznali wycieczkę za bardzo udaną, obfitującą w różne atrakcje, wspaniałą atmosferę i już zaplanowali następny wspólny „wypad” na wiosnę.