ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W związku ze 101 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, dzieci klas I-III wykonały do biblioteki szkolnej rysunki na okolicznościową wystawę – przedstawiające ich wyobrażenia, skojarzenia związane ze słowem Polska, Niepodległość. Odwoływały się one do symboli narodowych takich jak: flaga, orzeł w godle, czy postać marszałka Józefa Piłsudskiego. Nie zabrakło przedstawień walk żołnierskich czy miejsc związanych ze Świętem Niepodległości np.: Kopca J. Piłsudskiego czy T. Kościuszki. Uczniowie mogli też poszerzyć swoje wiadomości w tym temacie, uczestnicząc w słuchaniu czytanych fragmentów książek opisujących czas zaborów i walki o niepodległość. Zaś na pasjonatów tematów historycznych, czekały w bibliotece dodatkowe książki, godne przeczytania.