Listopad w świetlicy

Przygotowując się do uroczystości Wszystkich Świętych przypomnieliśmy sobie o świętych i błogosławionych  z miasta Krakowa. Najmłodsi uczniowie poznali zasady gier planszowych związanych z ciekawymi miejscami w Polsce. Wykonaliśmy  również prace plastyczne, które ozdobiły gazetkę z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku z wielką ochotą wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i wojskowe.  Starsi uczniowie oglądnęli na piątkowym popołudniu film pt ,, Cudowny chłopak”, który dotyczył godności i szacunku do każdego człowieka. Zaciekawił nas również temat związany z naszymi emocjami. Uczyliśmy się je rozpoznawać i radzić sobie z nimi. Uczniowie z klasy piątej i szóstej w ciekawy sposób przygotowali gazetkę tematyczną o sposobach radzenia sobie z emocjami. A młodszym uczniom bardzo podobał się film pt ,,W głowie się nie mieści”. Przeżywając święto św. Andrzeja przygotowaliśmy pomysłowe klucze z papieru, które zostały ozdobione cekinami.