Grudzień w świetlicy

Małgosia, Kasia i Amelka z klasy 5a, Igor z klasy 5b, Ania i Amelka z klasy 4b oraz Patrycja, Krzysiu i Tadeusz  z klasy 2b  wykonali  na świetlicy pomysłowe  kartki  świąteczne, które zostały zgłoszone do konkursu plastycznego  w MDK ,,Kuźnia” w Nowej Hucie. Wyróżnienie otrzymała kartka Kasi oraz Aleksandry, która została  wykonana na kółku plastycznym.  Gratulujemy!

W grudniu wykonaliśmy na świetlicową gazetkę klika prac plastycznych: św. Mikołaja biskupa, papierowe aniołki oraz ozdoby choinkowe i papierowe choinki. Słuchaliśmy opowiadań o tematyce adwentowo-świątecznej zbliżające nas do przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Młodsi uczniowie poznali przygody psa  Balto na podstawie filmu oraz oglądali bajkę Rudolf Czerwony Nos, a starsi przypomnieli sobie historię Hobbita i bohaterów z Narnii. Na zaproszenie do wzięcia udziału w szkolnym  konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową odpowiedziało aż dwunastu uczniów, których prace można podziwiać w galerii zdjęć. Wspólne śpiewanie, słuchanie kolęd i pastorałek wprowadziło nas w tajemnicę świąt.