100- LECIE URODZIN ŚW. JANA  PAWŁA II

Drodzy Uczniowie,

Już wkrótce, 18 maja będziemy przeżywać setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II – papieża Polaka. Z tej okazji warto przypomnieć sobie postać tego wielkiego człowieka i pasterza Kościoła św. Wy znacie go na pewno z opowiadań, wspomnień, zdjęć czy filmów, ale wasi rodzice i dziadkowie mieli zaszczyt i radość poznawać go za jego życia, w jego działaniu i nauczaniu, a może nawet mieć z nim osobiste spotkanie.

Urodziny to zawsze czas wyjątkowy, a te są szczególne dodatkowo, własnie ze względu na osobę tak wielkiego i świętego papieża. Zachęcamy Was zatem aby przez najbliższe dni, przybliżyć sobie życiorys Jana Pawła II. Książki, które na pewno warto polecić do czytania to:

” Historia dla najmłodszych. Św. Jan Paweł II.Tom 7 „- Joanna i Jarosław Szarkowie

” Jan Paweł II czyli jak Karolek został papieżem”- Joanna Krzyżanek

” O tym jak Jan Paweł II kilkadziesiąt razy okrążył Kulę ziemską”- Joanna Krzyżanek

” Przygoda ze świętym papieżem Janem Pawłem II( do kolorowania i łamigłówki)-Adam Sulencki

” O papieżu, który został świętym.Opowieść o Janie Pawele II”- Dorota Skwark

” Święci uśmiechnięci. Święty Jan Paweł II „- Eliza Piotrowska

” Z Wadowic do nieba. Opowieść nie tylko dla przedszkolaków”- Ewa Stadtmuller

” Chłopiec z Wadowic” – Małgorzata Skowrońska, ks.Robert Nęcek

” Wędrówki chłopca z Wadowic” – Agnieszka Skórzewska

” List do dzieci ojca Świętego Jana Pawła II ”

Zachęcamy do wspólnej z rodzicami lektury, oglądania albumów, zdjęć, czy posłuchania wspomnień o św. Janie Pawle II – rodziców, czy dziadków.

Możecie również odbyć wirtualną przechadzkę po muzeum Św. Jana Pawła II w Wadowicach, rodzinnym mieście papieża.

Czy też powędrować do muzeum w Krakowie lub Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Łagiewnikach

Młodsze dzieci zachęcamy do oglądnięcia filmu:

A także wyjątkowej konferencji prasowej Janem Pawłem II z dziecmi z redakcji Ziarna TVP

Co roku organizowaliśmy w bibliotece wystawę książkową oraz z waszych prac plastycznych, z okazji urodzin Jana Pawła II. Wzorem lat ubiegłych mimo, że nie ma nas w szkole, zachęcamy was do wykonania pracy plastycznej pt : ” Święty, który kochał…”

Sfotografujcie te prace, czy też swoją osobę w czasie czytania jakiejś książki o papieżu JPII. Postaramy się by i te prace były wyeksponowane.

Tematyka pracy plastycznej jest szeroka i daje wam dużo możliwości różnorodnych przedstawień.Wielu z was kojarzy bowiem osobę świętego papieża z: podróżami po świecie, wycieczkami krajoznawczymi, miłością do teatru, czy sportów a nade wszystko do drugiego człowieka!

Pozdrawiamy A. Lejda i A. Kuglarz