Konstytucja 3-go maja

Całkiem niedawno, w zupełnie nowych okolicznościach, świętowaliśmy obchody uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Nasi uczniowie nie zapomnieli o tym wydarzeniu i w swoich domach uczcili ten ważny dla Polaków dzień.

Bardzo dziękujemy tym, którzy zechcieli podzielić się z nami swoimi sposobami na uczczenie majowego święta. Doceniamy wysiłek, pomysłowość, a przede wszystkim chęci!

Zgodnie z obietnicą chcemy podzielić się z cała społecznością szkolną pomysłami naszych uczniów i Waszych kolegów.

Gratulujemy wszystkim kreatywności i inicjatywy!

Leon (2A) wraz z Edytą (5A) grali w grę „Polak mały”, układali godło Polski i słowa hymnu. Rodzeństwo zachęciło też do zabaw swoją najmłodszą siostrę! Po wspólnej grze oglądali cykl lekcji historycznych.

Natalka (2A) w formie pracy plastycznej przedstawiła swój pomysł na świętowanie.

Maja (2A) i Julia (5B) wyrecytowały wiersz Cz. Janczarskiego pt. ”Powiewa flaga”. Dziewczynom towarzyszył ich kot. Wygląda na to, że też świętował!

Julia (5B) oprócz recytacji wiersza z siostrą wykonały jeszcze plakat.

Julia (4B) zaraziła swoją pasją do świętowania młodszą siostrę . Wspomnienia z tego dnia dziewczynki przedstawiły w formie plakatu.