Małopolski Konkurs Języka Angielskiego – etap szkolny

Drodzy uczniowie!

Już za miesiąc, w dniu 19 października,  odbędzie się kolejna edycja Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych. Będzie to etap szkolny.

Szczegółowy zakres wymagań konkursowych, tematykę oraz informacje dotyczące literatury można znaleźć na stronie kuratorium w zakładce konkursy i olimpiady / konkursy przedmiotowe. Można również skorzystać z linka: https://kuratorium.krakow.pl/malopolski-konkurs-jezyka-angielskiego-dla-uczniow-szkol-podstawowych-w-roku-szkolnym-2020-2021/ . Wszystkich chętnych uczniów proszę o dokładne zapoznanie się z wymaganiami oraz o zgłoszenie chęci udziału swojemu nauczycielowi języka angielskiego.

Kolejne etapy konkursu:

Etap rejonowy – 11 stycznia 2021

Etap wojewódzki – 1 marca 2021

W bieżącym roku szkolnym uczniowie będą również mieli szansę wziąć udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego Juniorów organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu.

Etap szkolny olimpiady odbędzie się online pomiędzy 16 listopada a 16 grudnia 2020. Kolejny etap rozpoczyna się w styczniu 2021 i składa się z etapu pisemnego i ustnego, również w formie online. Ostatni, 3 etap, rozpoczyna się 29 marca 2021. Konkurs jest bezpłatny a wszystkie jego etapy odbędą się online.

Serdecznie zachęcamy was do podjęcia wyzwaniaJ

nauczyciele języka angielskiego