Lekcje biblioteczne

Lekcja biblioteczna w klasach I-III

Na przełomie lutego i marca, uczniowie kas I – III uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem biblioteki szkolnej, omówiony został regulamin wypożyczalni i czytelni, a dzieci chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Pogadanka dotyczyła także tematu, jak właściwie dbać o książki. Uczniowie zapoznali się z księgozbiorem, rodzajami książek, sposobem ich klasyfikowania. Dowiedziały się również, w jaki sposób zamawiać konkretne pozycje literatury dziecięcej, jak je wypożyczać. Zaciekawieni uczniowie poznali sposoby katalogowania książek –tradycyjny i nowoczesny. Na zakończenie zajęć każde dziecko miało możliwość zamówić wybraną przez siebie książkę.