„Twój Miś może wstąpić do OSP Mogilany”

Zapraszamy do włączenia się  w akcję „Twój Miś może wstąpić do OSP Mogilany”!

Wypadek drogowy, pożar czy inne zdarzenia niosą ze sobą ogrom emocji. Szczególnie przeżywają to Dzieci. Psychologowie są zgodni, że wsparcie psychiczne w tym momencie, szczególnie u Dzieci, jest jednym ze sposobów łagodzenia traumy. Niejednokrotnie Strażacy  uczestniczyli w zdarzeniach, podczas których Rodzice odnosili obrażenia, a Dzieci bez urazów pozostawały pod opieką Strażaków. W takim momencie zawsze pomaga Strażakom członek ekipy, jakim jest Miś Ratownik. Możliwość przytulenia pluszaka w znacznym stopniu koi nerwy Dziecka. OSP w Mogilanach zwraca się z prośbą o przekazanie dla ich jednostki pluszaków, które już zakończyły swoją służbę u Państwa Pociech. Z radością je przyjmą, nadając im stopień RATOWNIKA.
Wasz miś wkrótce może zacząć służbę w jednostce OSP Mogilany, otrzymując specjalnie uszytą kamizelkę.

Misie można przekazać za pośrednictwem naszej szkoły- codziennie w godzinach od 7.00 do 7.45 w holu przy wejściu głównym. Akcja na terenie szkoły trwa do 12 marca.

Jak przygotować misia?
– miś musi być wyprany, bez plam i przebarwień,
– preferowany wzrost powyżej 30 cm (dziecko musi mieć możliwość wtulenia się w misia),
– misia/misie należy przekazać w torbie foliowej,

Zebrane misie trafią do punktu zbiórki – pizzerii Stary Młyn w Mogilanach przy ul. Krakowskiej.

Niech Nasze Misie dostaną II życie i zaczną swoją służbę w OSP Mogilany!

Małgorzata Nowak