Lekcje biblioteczne w klasie I.

24 września uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych. Było to dla dzieci pierwsze spotkanie w szkolnej bibliotece.Wstępem do zajęć była piosenka z płyty zespołu Młodych Odkrywców pt.” Kto czyta książki ten żyje dwa razy”. W spontanicznej pogadance dzieci próbowały odpowiedzieć na pytanie” Dlaczego warto czytać książki, jakie korzyści wypływają z czytania książek? Z twórczych pomysłów dzieci powstała bogata mapa myśli, zachęcająca jeszcze niezdecydowanych uczniów do zainteresowania się książkami. Dzieci zapoznały się z regulaminem korzystania z biblioteki i czytelni oraz sposobem wypożyczania książek.Miały też okazję poprzeglądać półki z książkami, kuszącymi pięknymi ilustracjami, kształtnymi literkami i fascynującymi opowieściami. Na koniec każdy mógł sobie wypożyczyć pierwszy raz wybraną przez siebie książkę i dostał pamiątkową zakładkę.