Aktualności

W roku szkolnym 2015/16, dzięki wysokim wynikom uzyskanym przez uczniów w sprawdzianie szóstoklasisty, szkoła zajęła 1. miejsce wśród szkół podstawowych województwa małopolskiego.

MAGICZNE ŚWIĘTOKRZYSKIE

 

W dniach 26-28 września klasy czwarte wzięły udział w trzydniowej wycieczce szkolnej „Magiczne Świętokrzyskie.” Dzieci miały okazję zwiedzić zamek w Chęcinach i podziwiać widoki z baszty zamku. Jaskinia Kadzielna w Kielcach dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń, wszystkie dzieci dzielnie przeszły przez ciemne korytarze i z ogromnym zaciekawieniem zadawały pytania dotyczące wieku, wielkości jaskini oraz obecności nietoperzy.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Centrum Nauki Leonardo Da Vinci w Chęcinach. Główną ideą działania tego miejsca jest zainteresowanie dzieci i młodzieży naukami przyrodniczymi poprzez aktywne działania edukacyjne połączone ze świetną zabawą. Nasi uczniowie byli bardzo zadowoleni z pobytu w centrum, powiązanie edukacji z zabawą okazało się ogromnym sukcesem.

Kolejny dzień wycieczki to wyjście na Święty Krzyż w Świętokrzyskim Parku Narodowym. Tam zwiedziliśmy przepiękny Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej i spotkaliśmy wycieczkę uczniów z innej krakowskiej szkoły podstawowejJ

Jednak jedną z najlepszych atrakcji okazało się zwiedzanie ruin zamku Krzyżtopór w Ujeździe gdzie dzieci wzięły udział w poszukiwaniu skarbu. Uczniowie podzieleni na grupy, z mapami, mieli za zadanie odnaleźć skarb! To zadanie zakończyło się sukcesem czwórki uczniów z klasy 4A, serdecznie gratulujemy!!

Ostatni dzień wycieczki  to zwiedzanie Sandomierza z przewodnikiem. Zobaczyliśmy między innymi Bramę Opatowską, Ucho Igielne, Bazylikę Katedralną, Zbrojownię Rycerską, w której w bardzo humorystyczny sposób rycerz przedstawił nam jej historię, oraz podziemną trasę turystyczną pod miastem gdzie usłyszeliśmy wiele ciekawych informacji dotyczących historii miasta oraz legend z nimi związanych. Wycieczka zakończyła się rejsem statkiem po Wiśle przy pięknej słonecznej pogodzie. W drodze powrotnej dzieci śpiewały, żartowały a wycieczka przez niektórych uczniów została okrzyknięta najlepszą zieloną szkołą w życiuJ

wychowawcy klas 4Dziękujemy za ogromne zaangażowanie w zeszłoroczną akcję zbiórki nakrętek.

Zbieraliśmy je dla uczniów
ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego
nr 4 w Krakowie.


dyplom 001
Nasza „Zakręcona akcja” trwa dalej, dalej chcemy pomagaćUrodziny Polski

W związku z przypadającą w tym roku 100. Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę przygotowujemy się do świętowania wielkiego Jubileuszu Wolności naszej Ojczyzny. Ponieważ rocznica jest okrągła, a Jubilatka Bardzo Dostojna plany mamy rozległe i różnorodne.

Rozpoczniemy 10 października udziałem w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół podstawowych.

do hymnu

Wszyscy uczniowie naszej szkoły  w obecności jury wykonają "Mazurka Dąbrowskiego" oraz dwie pieśni hymniczne "Rotę" i "Boże, coś Polskę".

 

W sobotę 13 października zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców (a także rodzeństwo) naszej szkoły oraz parafian parafii św. Jadwigi Królowej do udziału w

plakat bieg

SZCZEGÓŁY BIEGU, REGULAMIN

 

Kolejne propozycje to dwa konkursy i projekt edukacyjny:

 

Plastyczny: ZNACZEK DLA NIEPODLEGŁEJ

 REGULAMIN

 

Recytatorski: POLSKA, MOJA OJCZYZNA

REGULAMIN

projekt: POLACY, KTÓRZY ROZSŁAWILI POLSKĘ 

 

Na galę finałową - obchody Dnia Urodzin Polski wraz z ogłoszeniem wyników konkursów zapraszamy w piątek 9 listopada.


 Klasy II w Teatrze Groteska

"Najpierw kura czy jajko?". U Pana Andersena najpierw była kaczka. Mama Kaczka wychowuje swoje cztery pociechy, uczy je pływać i przedstawia na podwórku. Kłopoty sprawia najmłodsze z dzieci - szare i brzydkie kaczątko, nieakceptowane i wyśmiewane przez podwórkowe społeczeństwo. Świat według Mamy Kaczki jest szeroki i różnobarwny – od stawu do pola kukurydzy, z drogami, ogrodami i oczywiście jajkami. W odległej baśniowej krainie znajduje się jezioro łabędzie.

Klasa IIa i II b miała okazję śledzić przygody brzydkiego kaczątka, przeżywać jego radoci i smutki, czerpać radość z oglądania przedstawienia w Teatrze Groteska. Spektakl był uzupełnieniem omawiania treści baśni Hansa Christiana Andersena. Zachęcamy do lektury.


Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

 

   Z okazji Europejskiego Dnia Języków (26 września) serdecznie zapraszamy uczniów klas 2-3 i 4-7 do udziału w konkursie plastyczno-językowym na najciekawszy KALIGRAM przedstawiający wybrane słowo w języku angielskim i/lub niemieckim.

   KALIGRAM polega na takim przedstawieniu wybranego słowa, aby jego graficzna forma była jednocześnie obrazem danego słowa. Wybrane słowo należy przedstawić w taki sposób, aby jego znaczenie było czytelne, a kolejność liter w wyrazie zachowana.

   KALIGRAM nie jest podpisem rysunku.

   Celem konkursu jest poszerzenie znajomości języka angielskiego/niemieckiego oraz upowszechnienie różnych technik plastycznych.

   KALIGRAM ma być wykonany na kartce formatu A4 dowolną techniką.

   ZAKRES TEMATYCZNY: GEOGRAFIA

  KALIGRAM musi być podpisany z tyłu ( imię, nazwisko, klasa). Jury będzie oceniać estetykę wykonania, oryginalność, pomysłowość oraz trafność interpretacji danego słowa. Prace z błędami ortograficznymi nie będą przyjmowane.

   Rodziców uczniów z klas młodszych prosimy o pomoc dzieciom w wyborze słowa.

   Samodzielnie wykonane w domu prace prosimy oddawać na nasze ręce do 12.10.2018r.

  Zachęcamy do udziału w konkursie,

 

Małgorzata Różańska, Magdalena Wilk i Klaudia Zeman


1 procent baner

dziennik elektroniczny 2

Dzwonki

1. 800 - 845

2. 850 - 935

3. 945 - 1030

4. 1045 - 1130

5. 1140 - 1225

6. 1230 - 1315

7. 1320 - 1405

8. 1420 - 1505

 

almaspei logo

Szkoła wspiera

Domowe Hospicjum

dla Dzieci

„Alma Spei”

snm

Szkoła objęta patronatem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki

Szkoła współpracuje z Przedszkolem

Sióstr Duszy Chrystusowej

sgp logo

Szkoła objęta patronatem SGP SYSTEMS

Kalendarz

październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Aby zobaczyć wszystkie wydarzenia kliknij nazwę miesiąca w powyższym kalendarzu.

Kontakt

Katolicka Szkoła Podstawowa
im. św. Jadwigi Królowej

ul. Łokietka 60

31-334 Kraków

tel: 12 632 31 13

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Konto:

Katolickie Centrum Edukacyjne Caritas Archidiecezji Krakowskiej
31-152 Kraków ul. Pędzichów 13

80 8589 0006 0000 0030 6610 0080