Aktualności

W roku szkolnym 2015/16, dzięki wysokim wynikom uzyskanym przez uczniów w sprawdzianie szóstoklasisty, szkoła zajęła 1. miejsce wśród szkół podstawowych województwa małopolskiego.


Warsztaty o św. Jadwidze Królowej

Uczniowie klasy Ia, mimo jesiennej pogody, wybrali się do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, znajdującej się przy ul. Rajskiej w Krakowie. Podczas warsztatów bibliotecznych, uczniowie poznali zasady korzystania z wypożyczalni dla najmłodszych oraz z czytelni. Na podstawie legend i opowieści dowiedzieli się również wielu ciekawostek na temat życia i zwyczajów św. Jadwigi Królowej, patronki naszej szkoły. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik warsztatów otrzymał pamiątkowy dyplom.

Po wizycie w bibliotece, uczniowie zwiedzili Kościół oo. Karmelitów na piasku oraz zobaczyli słynny, legendarny kamień, na którym odbita jest stopka świętej Jadwigi Królowej.


Dzień Patrona

       W piątek, 27 października, klasa 6b odwiedziła Bazylikę Ojców Franciszkanów, z okazji Dnia Patrona. Każda klasa w naszej szkole ma swojego patrona i każda pojechała w miejsce z nim związane. W naszym przypadku była to Aniela Salawa. W kościele Franciszkanów znajduje się jej grób. Brat Wojciech opowiedział nam o bazylice, oraz o Anieli Salawie. Widzieliśmy także kopię materiału, w który został owinięty Pan Jezus. Widać tam odbicie Jego twarzy. Na pewno każdy chciałby ją zobaczyć. Było to bardzo ciekawe wyjście.

 

Wojciech Siwko kl. VI b

Zdjęcia: Mateusz Taranek kl. VI b

 

Konkurs plastyczny pt. „Historia w kawałku - Józef Piłsudski”.

 

W dniu 10 listopada w Szkole Podstawowej nr 149 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Krakowie, miała miejsce uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości w trakcie której odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu.

Z radością informujemy, iż spośród 100 prac nadesłanych na konkurs, nasza uczennica Barbara Sołtysik (kl.3a), która jako jedyna z naszej szkoły przekazała pracę na konkurs i zajęła zaszczytne III miejsce.

 

Gratulujemy Basi tak wspaniałego sukcesu! Cieszymy się, że jej artystyczne zaangażowanie w wykonanie pracy zostało docenione jak również, że godnie reprezentowała naszą szkołę.

 

Anna Lejda

 


Gazetka szkolna

W poniedziałek 13 listopada ukazał się pierwszy numer gazetki szkolnej "Co słychać po dzwonku?". Przez cały tydzień członkowie Samorządu Uczniowskiego będą prowadzili jej sprzedaż. Zebrane pięniądze zostaną przeznaczone na wydanie kolejnego numeru gazetki.

Serdecznie dziękujemy młodym adeptom dziennikarstwa, którzy przyczynili się do powstania tego numeru udostępniając swoje artykuły. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do współtworzenia gazetki szkolnej. Szczególy w gablocie Samorządu Uczniowskiego.

Zachęcamy do zakupu czasopisma i życzymy miłej lektury.

 

gazetka1  gazetka2

 


,,Żeby Polska była Polską” przez 123 lata niewoli walczyły całe pokolenia Polaków. To im od 11 listopada 1918 r. zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów.

Również nasza szkolna społeczność dołączyła do tych pięknych tradycji…

10 listopada uczniowie klas IIIb oraz Va zaprosili nas w podróż „Pociągiem do wolności”, aby uczcić 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zatrzymywaliśmy się w zadumie na kolejnych stacjach, wspominając wydarzenia, które były bardzo ważne dla losów naszego kraju. O tym wszystkim pięknie opowiadali występujący uczniowie. Oczywiście nie zabrakło również pieśni legionowych, które wykonaliśmy wspólnie z całą szkołą.

A oto kolejne stacje naszej podróży…

NIEWOLA

          W niewoli Polska legła przez wrogów rozgrabiona

         Złotą wolność straciła, prześladowaniami trapiona.

POWSTANIA: KOŚCIUSZKOWSKIE, LISTOPADOWE, STYCZNIOWE

         W powstaniach wielu - dla Polski, w otwartych bojach,

         potyczkach złożyli życie w ofierze,

         w codziennej modlitwie i pracy bohaterowie ojczyzny.

I WOJNA ŚWIATOWA

         Wiara w lepszy los zagrzewała Polaków ze wszystkich zaborów

         do walki o Polskę na frontach I wojny światowej.

WOLNOŚĆ

        Aby człowiek wiedział, dokąd zmierza,

        musi wiedzieć, skąd pochodzi.

        Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci.

 


Konkurs CALLIGRAMS rozstrzygnięty!

 

Pod koniec października rozstrzygnięty został konkurs "Calligrams".

Wybór najciekawszych prac nie był łatwy, stąd też tak wielu laureatów i wyróżnionych.

 

Pierwsze miejsce zajęła Ania Szczepanek (2b), drugie miejsce - ex aequo - Oskar Chwała (2b), Jurek Dydo (2b) oraz Róża Katulka (2b), trzecie miejsce - ex aequo - Karolina Kosiorowska (2a), Iza Rodak (3a) oraz Igor Zadęcki (3b).

 

Wyróżnienia otrzymali Mikołaj Jaklik (2b), Krysia Jurowska (2b) oraz Basia Malicka (2a).

 

Laureatom, wyróżnionym oraz wszystkim pozostałym uczestnikom dziękuję za wzięcie udziału w konkursie i gratuluję wspaniałych pomysłów i wyobraźni.

 

Małgorzata Różańska

 

 


 

 

 

1 procent baner

dziennik elektroniczny 2

Dzwonki

1. 800 - 845

2. 850 - 935

3. 945 - 1030

4. 1045 - 1130

5. 1140 - 1225

6. 1230 - 1315

7. 1320 - 1405

8. 1420 - 1505

 

almaspei logo

Szkoła wspiera

Domowe Hospicjum

dla Dzieci

„Alma Spei”

snm

Szkoła objęta patronatem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki

sgp logo

Szkoła objęta patronatem SGP SYSTEMS

Kalendarz

listopad 2017
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Aby zobaczyć wszystkie wydarzenia kliknij nazwę miesiąca w powyższym kalendarzu.

Kontakt

Katolicka Szkoła Podstawowa
im. św. Jadwigi Królowej

ul. Łokietka 60

31-334 Kraków

tel: 12 632 31 13

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Konto:

Katolickie Centrum Edukacyjne Caritas Archidiecezji Krakowskiej
31-152 Kraków ul. Pędzichów 13

80 8589 0006 0000 0030 6610 0080