Start

W naszej szkole ...

... uczymy się ...
... świętujemy ...
... zwiedzamy...
...modlimy się ...
... jesteśmy patriotami ...
... trenujemy ...

W roku szkolnym 2015/16, dzięki wysokim wynikom uzyskanym przez uczniów w sprawdzianie szóstoklasisty, szkoła zajęła 1. miejsce wśród szkół podstawowych województwa małopolskiego.


Sportowe Igrzyska Dzieci - sprawozdanie z I semestru rywalizacji CHŁOPCÓW.

W I semestrze roku szkolnego 2017/2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w następujących konkurencjach w ramach rozgrywanych przez cały rok szkolny Igrzyskach Dzieci:

1. SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE CHŁOPCÓW - termin26.09.2017 r.

2. MINI KOSZYKÓWKA CHŁOPCÓW - termin 16.10-6.12.2017 r.

3. TENIS STOŁOWY INDYWIDUALNY CHŁOPCÓW - termin 23.10.2017 r.

4. TENIS STOŁOWY DRUŻYNOWY CHŁOPCÓW - termin 30.10.2017 r.

5. ZAWODY SZACHOWE CHŁOPCÓW - termin 8.11.2017 r.

6. BADMINTON DRUŻYNOWY CHŁOPCÓW - termin 22.11.2017 r.

7. PŁYWANIE INDYWIDUALNE I DRUŻYNOWE CHŁOPCÓW - termin 19.12.2017 r.

Poniżej krótkie sprawozdania z poszczególnych zawodów.

1.SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE CHŁOPCÓW

W zawodach wzięło udział 10 chłopców naszej szkoły z klas 4 - 6 wyłonionych na podstawie eliminacji i czasów uzyskanych podczas tych eliminacji (10 najlepszych czasów). Każdy z uczniów miał do pokonania dystans 800 metrów, a bieg miał charakter sztafety. Nasi zawodnicy wykazali się wielkim chartem ducha oraz rewelacyjną kondycją co zaowocowało zwycięstwem naszej sztafety w tych zawodach.

Sztafeta wystąpiła w składzie: Gorzkowicz Michał, Buczek Mikołaj, Majcherczyk Jędrzej, Różkowski Mateusz, Wadowski Stanisław, Alibożek Szymon, Ciepiela Stanisław, Grzeszczyk Bartosz, Gumula Oliwier, Piwowarczyk Andrzej.

 

2. MINI KOSZYKÓWKA CHŁOPCÓW.

Reprezentacja szkoły składała się z 11 chłopców. Każdy z meczów rozgrywany był w systemie 4 kwart. W pierwszej i drugiej kwarcie musieli występować 5 różnych zawodników. W kwarcie 3 i 4 pięciu dowolnych. Grupa eliminacyjna w której rywalizowali nasi uczniowie liczyła 4 zespoły. Nasi uczniowie mimo wielkiego zaangażowania w każde spotkanie jedno z nich przegrała i zajęła drugie miejsce w grupie, niestety nie promowane awansem do dalszych rozgrywek. Mimo to za zajęcie drugiego miejsca w grupie nasza drużyna zdobyła dwa punkty do klasyfikacji całorocznej.

Drużyna wystąpiła w składzie: Michał Gorzkowicz, Jan Strach, Mikołaj Buczek, Stanisław Pawelec, Szymon Kumorek, Jan Mazurkiewicz, Nikodem Pabiańczyk, Patryk Warnke, Jakub Rutkowski, Andrzej Piwowarczyk, Oliwier Gumula

 

3. TENIS STOŁOWY INDYWIDUALNY CHŁOPCÓW.

Naszą szkołę reprezentowali Daniel Durlak i Mateusz Nalepka. Chłopcy dzielnie walczyli w swoich pojedynkach część swoich meczów wygrywając, w innych niestety ulegając przeciwnikom. Ostatecznie zajęli miejsca 17 - 24 oraz 25 - 32. Do rywalizacji całorocznej nasi zawodnicy dołożyli 1 punkt.

 

4. TENIS STOŁOWY DRUŻYNOWY CHŁOPCÓW.

W zawodach drużynowych w tenisie stołowym nasza drużyna liczyła trzech zawodników:   Chłopcy dzielnie walczyli większość pojedynków wygrywając, co ostatecznie przyniosło im sukces w postaci zdobycia miejsca 5 - 6 i zdobycie dla szkoły kolejnych 6,5 punktu.

 

5. ZAWODY SZACHOWE CHŁOPCÓW.

W zawodach wzięli udział Franciszek Niebielski, Stanisław Wadowski oraz Wojciech Bochenek. W zawodach wzięło udział 102 uczniów z kilkudziesięciu szkół krakowskich. Nasi zawodnicy po stoczeniu swoich pojedynków zajęli ostatecznie miejsca 19, 46 oraz 91. Drużynowo uplasowali się poza pierwszą dziesiątką, powiększając całoroczny dorobek punktowy o 1 punkt.

 

6. BADMINTON DRUŻYNOWY CHŁOPCÓW.

Badminton jest dyscypliną, w której od kilku lat nasi uczniowie radzą sobie bardzo dobrze, zajmując wysokie pozycje. W tym roku również nasza drużyna w składzie: Andrzej Piwowarczyk, Mateusz Nalepka oraz Jan Mazurkiewicz dzielnie stawiała opór konkurentom. W całym turnieju nasi zawodnicy rozegrali 6 spotkań. Były to bardzo zacięte pojedynki, wymagające od naszych uczniów sprytu i umiejętności technicznych. I jedno i drugie nie jest obce naszym badmintonistom, co zaowocowało pięcioma zwycięstwami i tylko jedną porażką ( w półfinale). Chłopcy zdobyli w klasyfikacji końcowej 3 miejsce i brązowy medal. Dorobek punktowy naszej szkoły powiększył się o kolejne 9 oczek.

 

7. PŁYWANIE INDYWIDUALNE I DRUŻYNOWE CHŁOPCÓW.

Zawody pływackie rozgrywane były na dystansie 50 m, w stylach: grzbietowym, klasycznym, motylkowym i dowolnym. Każda ze szkół mogła wystawić trzech reprezentantów w każdym ze stylów oraz sztafetę składającą się z 8 zawodników. Każdy ze startujących w sztafecie musiał przepłynąć dystans 50 m. W zawodach brali udział zarówno zawodnicy trenujący codziennie, jak i amatorzy mający do czynienie z pływaniem najczęściej raz w tygodniu. Nasi uczniowie, nie będący zawodnikami trenującymi pływanie, lecz uczęszczający najczęściej raz w tygodniu na zajęcia szkolne lub pozaszkolne godnie reprezentowali naszą szkołę. Po wzniesieniu się na szczyty swoich możliwości uzyskali następujące wyniki:

W stylu klasycznym: Wojciech Kwaśniak miejsce 15, Jędrzej Majcherczyk m. 16, Mateusz Fryc m. 27 na 50 startujących.

W stylu dowolnym: Jan Mazurkiewicz m. 29, Leon Jóźkiewicz m. 37, Mateusz Taranek m. 44 na 72 startujących.
W stylu grzbietowym: Jakub Rutkowski m. 23, Patryk Warnke m.26, Mateusz Różkowski m. 31, na 51 startujących.

W stylu motylkowym: Jędrzej Kubsik m. 10 na 13 startujących.

Wyniki indywidualne przyniosły nam w klasyfikacji drużynowej 8 miejsce na 35 startujących szkół co przyniosło nam dorobek punktowy w postaci 4 punktów do klasyfikacji generalnej.

W sztafecie nasi uczniowie zajęli 6 miejsce na 10 szkół biorących udział w rywalizacji, co dodało nam kolejne 6 punktów w rywalizacji całorocznej.

 

PO ROZEGRANIU POWYRZSZYCH KONKURENCJI NASZA SZKOŁA W KLASYFIKACJI GENERALNEJ CHŁOPCÓW ZAJMUJE 1 MIEJSCE WSRÓD SZKÓŁ KRAKOWSKICH. DZIEWCZĘTA RÓWNIEŻ PROWADZĄ W SWOJEJ KLASYFIKACJI, CO POZWALA NAM JAKO SZKOLE PRZEWODZIĆ W STAWCE SZKÓŁ KRAKOWSKICH RYWALIZUJĄCYCH W IGRZYSKACH DZIECI, CZYLI UCZNIÓW KLAS 1 - 6.

WSZYSTKIM NASZYM ZAWODNIKOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE I TRUD WŁOŻONY W PRZYGOTOWANIE DO ZAWODÓW I OSIĄGANIE TAK DOBRYCH WYNIKÓW.

ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW I ZAPAŁU DO ĆWICZEŃ ORAZ CHARTU DUCHA PODCZAS KOLEJNYCH ZAWODÓW.

1 procent baner

 roratka

NIEBIOSA ROSĘ SPUŚĆCIE NAM Z GÓRY ...

Zapraszamy do uczestnictwa w Mszach Świętych Roratnich od poniedziałku do czwartku o godzinie 7.20 oraz w piątki o godz. 8.55.

dziennik elektroniczny 2

Dzwonki

1. 800 - 845

2. 850 - 935

3. 945 - 1030

4. 1045 - 1130

5. 1140 - 1225

6. 1230 - 1315

7. 1320 - 1405

8. 1420 - 1505

 

almaspei logo

Szkoła wspiera

Domowe Hospicjum

dla Dzieci

„Alma Spei”

snm

Szkoła objęta patronatem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki

Szkoła współpracuje z Przedszkolem

Sióstr Duszy Chrystusowej

sgp logo

Szkoła objęta patronatem SGP SYSTEMS

Kalendarz

grudzień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Aby zobaczyć wszystkie wydarzenia kliknij nazwę miesiąca w powyższym kalendarzu.

Najbliższe wydarzenia

Wt Lis 13
Warsztaty muzyczne w Multikinie - kl. 1-3

Kontakt

Katolicka Szkoła Podstawowa
im. św. Jadwigi Królowej

ul. Łokietka 60

31-334 Kraków

tel: 12 632 31 13

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Konto:

Katolickie Centrum Edukacyjne Caritas Archidiecezji Krakowskiej
31-152 Kraków ul. Pędzichów 13

80 8589 0006 0000 0030 6610 0080