Start

W naszej szkole ...

... uczymy się ...
... świętujemy ...
... zwiedzamy...
...modlimy się ...
... jesteśmy patriotami ...
... trenujemy ...

W roku szkolnym 2015/16, dzięki wysokim wynikom uzyskanym przez uczniów w sprawdzianie szóstoklasisty, szkoła zajęła 1. miejsce wśród szkół podstawowych województwa małopolskiego.


EUROWEEK 

wyjazd klas szóstych

DZIEŃ PIERWSZY

Po kilkugodzinnej podróży dotarliśmy do celu Polanicy - Zdrój. Po zakwaterowaniu i obiedzie poszliśmy na spacer w poszukiwaniu ;) Parku Zdrojowego. Po kolacji mieliśmy pierwsze spotkanie z wolontariuszami. Pierwszym zadaniem było odganięcie narodowaości po usłyszeniu ich imienia. To zabawne wprowadzenie wywołało wiele radości, gdyż Kolumbijskie, Pakistańskie, Peruwiańskie i Indonezyskie imiona, wcale nie są łatwe do odgadnięcia. Wieczorem bawiliśmy się na dyskotece. Tak upłynął nam dzień przyjazdu. Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania z wolontariuszami.

 

DZIEŃ DRUGI

Niedzielę rozpoczęliśmy od wyjśćia na mszę świętą, tuż po niej znów spotkaliśmy się z wolontariuszami. Pierwszym zadaniem było napisanie swoich oczekiwań i ich prezentacja. Nowa wolontariuszka z Tajlandii zaproponowała stworzenie swoich własnych Pokemonów. Prezentując musieliśmy wcielić sie w te postacie. Kolejne zajęcia to karaoke. Eewee zapoznała nas również z kulturą tajską i ich pięknym krajem radości. Człowiek piękny to ten, który się uśmiecha.

Nasi wolontariusze postawili przed nami wyzwanie. Mieliśmy zdobyć nformację na temat wylosowanych krajów. Rozwiązanie takiego zadania bez własnych telefonów i nieograniczonych zródeł dostępu do internetu? Czy to w ogóle możliwe? Otóż tak! Co wiecej, poznaliśmy m. in. podstawowe zwroty z każdego kraju i narodowe tańce. Świetnie się przy tym bawiliśmy.

Po kolacji w grupach spotkaliśmy się z wolontariuszami z Ugandy, Turcji, Łotwy, Chin, Armenii i Peru. Opowiadali nam trochę o sobie, potem mogliśmy zadawać pytania. Na końcu zbieraliśmy autografy i uczyliśmy trudnej wymowy języka polskiego.

Dzień zakończyliśmy tańcami i zabawymi ruchowymi przy muzyce. To był naprawde udany dzień!

 

 

DZIEŃ TRZECI

Dzisiejszy dzień zaczęliśmy bardzo wcześnie mszą świętą z okazji Zwiastowania NMP. Ksiądz proboszcz tak ucieszył się z naszej obecności, że po zakończeniu mszy świętej przybliżył nam historię Polanicy - Zdrój, lokalnego kościoła, a nawet mieliśmy możliwość ucałowania relikwi św. Faustyny. Zajęcia z wolontariuszami zaczęliśmy na podwórku, gdyż pięknie świeciło słońce. Tańce integracyjne dodały nam energii, po ciężkim poranku, na cały dzień. Wirtualne zwiedzanie Kolumbii było naszym kolejnym punktem EuroWeeku. Okazało się, że tongue twisters po angielsku nie są takie trudne! Zdecydowanie hiszpański jest dla nas bardziej skomplikowany. Skoro poznaliśmy Kolumbie, to również ich tradycyjny taniec - salse. Mistrzami salsy zostali Janek Strach i Stasiu Pawelec. Taniec spodobał im się do tego stopnia, że przy wieczornym występie "Mam Talent" zaprezentowali wszystkim swoje umiejętności. Ale najwięcej wzruszeń dostarczyła nam Zuzia Partyka, która zaśpiewała a cappella piosenkę "Kolorowy wiatr". Dostała owacje na stojąco i przytulasy. Nie możemy zapomnieć o pozostałych uczestnikach, którzy zaprezentowali nam swoje umiejętności w tańcu, śpiewie, rysunku, iluzji i sporcie. Wszystkich uważamy za wygranych, gdyż pokonali swój lęk przed publicznym występem. Jesteśmy z nich dumne! Cieszymy się, że możemy z nimi brać udział w tym wydażeniu. Ta pozytywna energia udziela się również nam, opiekunkom.

Przez cały dzień towarzyszyła nam piękna pogoda, z której oczywiście skorzystaliśmy.

 

 

DZIEŃ CZWARTY

Słońce przywitało nas z samego rana. Była to radosna nowina, bo czekała nas wycieczka do Bystrzycy Kłodzkiej i Kłodzka. W Bystrzycy Kłodzkiej poznaliśmy historię zapałek i oglądaliśmy opakowania z całego świata. Kolejnym punktem wycieczki była wieża widokowa. Natomiast w Kłodzku - Małej Pradze spacerkiem doszliśmy do centrum. Widzieliśmy tam przepiękny kościół Matki Bożej Różańcowej, dzięki któremy poznaliśmy tragiczną historiętego miasta, związaną z serią podtopień. Cisza w kościele, którą zachowali uczniowie wprawiła wolontariuszy w osłupienie, gdyż codzienny gwar w czasie zajeć odzwyczaił ich od niej. Potem dzięki pięknej pogodzie i wesołej atmosferze poszliśmy na lody.

Po obiedzie rozpoczęliśmy ostatnie wspólne zajęcia. Wolontariuszka z Etiopii - Hiwi opowiedziała nam o swoim kraju. Na zakończenie mieliśmy wykonać sześć niemożliwych misji. Między innymi: nauczycele i uczniowie mieli stworzyć zespół muzyczny, osoby utalentowane plastycznie tworzyly karykatury wolontariuszy. Przygotowaliśmy również pokaz mody, pokazaliśmy najsłynniejsze budowle na świacie, a to wszystko tylko i wyłącznie za pomocą swojego ciała. Wspólnie zatańczyliśmy do piosenki ruchowej i stworzyliśmy parodie wolontariuszy. Towarzyszyła nam druga grupa Euroweeku, której występy uświetniły ten wieczór. Na koniec zostały rozdane certyfikaty. Wspólne zdjęcia, uściski prosto z serca - pożegnaniom nie było końca. Ten pełen emocji dzień zakończyliśmy wspólnym tańcem.

 

1 procent baner

dziennik elektroniczny 2

Dzwonki

1. 800 - 845

2. 850 - 935

3. 945 - 1030

4. 1045 - 1130

5. 1140 - 1225

6. 1230 - 1315

7. 1320 - 1405

8. 1420 - 1505

 

almaspei logo

Szkoła wspiera

Domowe Hospicjum

dla Dzieci

„Alma Spei”

snm

Szkoła objęta patronatem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki

Szkoła współpracuje z Przedszkolem

Sióstr Duszy Chrystusowej

sgp logo

Szkoła objęta patronatem SGP SYSTEMS

Kalendarz

styczeń 2019
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Aby zobaczyć wszystkie wydarzenia kliknij nazwę miesiąca w powyższym kalendarzu.

Najbliższe wydarzenia

So Sty 12
Ferie zimowe
N Sty 13
Ferie zimowe
Pn Sty 14
Ferie zimowe
Wt Sty 15
Ferie zimowe
Śr Sty 16
Ferie zimowe

Kontakt

Katolicka Szkoła Podstawowa
im. św. Jadwigi Królowej

ul. Łokietka 60

31-334 Kraków

tel: 12 632 31 13

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Konto:

Katolickie Centrum Edukacyjne Caritas Archidiecezji Krakowskiej
31-152 Kraków ul. Pędzichów 13

80 8589 0006 0000 0030 6610 0080