Aktualności

W roku szkolnym 2015/16, dzięki wysokim wynikom uzyskanym przez uczniów w sprawdzianie szóstoklasisty, szkoła zajęła 1. miejsce wśród szkół podstawowych województwa małopolskiego.

Parafia rzymsko-katolicka pw. św. Jadwigi Królowej oraz Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej

zapraszają do udziału w konkursie plastycznym

„Ja Polak, ja Polka w stulecie niepodległości”

Regulamin

1. Konkurs organizowany jest przez parafię rzym.-kat. pw. św. Jadwigi Królowej oraz Katolicką Szkołę Podstawową im. św. Jadwigi Królowej w Krakowie.
  2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów mieszkających lub uczęszczających do szkół na terenie parafii pw. św. Jadwigi Królowej
  3. Celem konkursu jest propagowanie wśród uczniów postaw patriotycznych za przykładem św. Królowej Jadwigi oraz kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec ojczyzny, p
  • historii Polski i walki narodu o niepodległość,
  • najważniejszych postaciach związanych z tym wydarzeniem,
  • znaczeniu tego wydarzenia dla Polaków i współczesnej historii Polski
  • propagowanie wśród dzieci i młodzieży różnych technik plastycznych.
  1. Zadaniem konkursowym polega na przygotowaniu pracy plastycznej związanej z rozumieniem patriotyzmu przez współczesne dzieci, posłużenie się symboliką związaną z pojęciem patriotyzmu, postaciami i wydarzeniami historycznymi.
  2. Konkurs będzie rozstrzygnięty w trzech       grupach wiekowych:

- klasy 1-3

- klasy 4-6

- klasy 7 i gimnazjalne.

1. Prace powinny być wykonane w formie plakatu, komiksu lub innej płaskiej formie plastycznej w formacie A4 lub A3.

Preferowaną formą plastyczną jest plakat lub komiks, w formacie max A3, w której istotnym elementem jest połączenie słowa, tekstu, liternictwa, kompozycji oraz plastycznego, symbolicznego przedstawienia tematu.

W celu ukazania uczuć, skojarzeń i przemyśleń wynikających z analizy źródeł historycznych oraz ich wyobraźni możliwe jest wykorzystanie różnorodnych środków plastycznych tj.: rysunek, malarstwo, collage i innych technik mieszanych płaskich.

Do udziału w konkursie nie dopuszcza się prac wyklejonych min. materiałami sypkimi, plasteliną, a także prac nieczytelnie opisanych.

1. Szkoła może nadesłać dowolną liczbę prac. Prace muszą być wykonane samodzielnie przez uczniów. Każdy uczeń może przygotować tylko jedną, indywidualną pracę konkursową.
  1. Prace muszą mieć na odwrocie metryczkę: imię i nazwisko ucznia, klasę, szkołę, którą reprezentuje.
  2. Prace należy składać w sekretariacie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej, ul Łokietka 60, do dnia 30 maja 2018 r.
  3. Wręczenie nagród odbędzie się 10 czerwca na Mszy Świętej o godz. 11.00.
  4. Oceny prac dokona komisja konkursowa powołana przez organizatora.
  5. Decyzje komisji konkursowej są ostateczne.
  6. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na wystawie w Kościele św. Jadwigi i w budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej
  7. Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnej reprodukcji prac na stronie internetowej parafii i szkoły.
  8. Dane osobowe Uczestników Konkursu będą przechowywane przez Organizatora tylko przez okres niezbędny do przeprowadzenia Konkursu i wydania nagród Uczestnikom.
  9. Uczestnicy mają prawo wglądu do przetwarzanych danych, ich poprawiania oraz usuwania. Dane są podawane na zasadach dobrowolności.
  10. Nadesłane prace nie podlegają zwrotowi.
  11. W przypadku zmiany regulaminu organizator zobowiązany jest poinformować o zmianach zgłoszone do konkursu placówki.
  12. Nadesłanie prac jest równoważne z akceptacją powyższego regulaminu.
  1. Dane osobowe Uczestników Konkursu będą przetwarzane przez Organizatora wyłącznie w celu dokonania czynności niezbędnych do prawidłowego przeprowadzenia Konkursu.

1 procent baner

15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Aby zobaczyć wszystkie wydarzenia kliknij nazwę miesiąca w powyższym kalendarzu.

Katolicka Szkoła Podstawowa
im. św. Jadwigi Królowej