Aktualności

W roku szkolnym 2015/16, dzięki wysokim wynikom uzyskanym przez uczniów w sprawdzianie szóstoklasisty, szkoła zajęła 1. miejsce wśród szkół podstawowych województwa małopolskiego.

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH I NOWOPRZYJĘTYCH UCZNIÓW

„Zaprzyjaźnić się z książkami, dumą naszej szkoły być,

Ze wszystkimi pierwszakami, ślubujemy dziś….

Dnia 16 października w naszej szkole obchodziliśmy nie tylko Dzień Edukacji Narodowej. Pierwszoklasiści i uczniowie, którzy dołączyli do nas w tym roku szkolnym zostali uroczyście przyjęci do wspólnoty Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej. W kościele podczas Mszy Świętej odprawionej przez Księdza Dyrektora przyrzekali być dobrymi, solidnymi uczniami…

,,Wobec Boga i Szkoły, wobec Taty i Mamy; przyrzekamy…”

Później, w sali teatralnej szóstoklasiści złożyli śpiewająco życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Na koniec przyszedł czas na prezentację umiejętności pierwszaków. Rozpoczęli przepięknym polonezem, zdali egzamin z ruchu drogowego, wiedzy matematycznej i świetnej pamięci.

Krakowska Olimpiada Młodzieży w Szachach

W dniu 31 października 2018 roku odbyła się Krakowska Olimpiada Młodzieży w Szachach. Naszą szkołę reprezentowali  nasi najlepsi szachiści

• Bogacz Bartek z klasy 3b
  • Kitzberger Katarzyna z klasy 5b
  • Kitzberger Marta z klasy 6a
  • Niebielski Franciszek z klasy 4a
  • Wadowski Stanisław z klasy 6a
  • Włodarczyk Helena z klasy 5a

Turniej miał zarówno charakter indywidualny i drużynowy. System rozgrywek odbył się na dystansie siedmiu rund. Wszyscy nasi zawodnicy walczyli bardzo wytrwale!  W zawodach uczestniczyło ponad stu uczniów z krakowskich szkół podstawowych. Gratulujemy talentu szachowego i życzymy dalszych sukcesów w rozgrywkach !

WSZYSCY ŚWIĘCI

W środę w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patronów Klasowych. Z tej okazji uczniowie mogli przebrać sie za swoich świetych patronów lub innych świętych. Koło teatralne zaprosiło uczniów na przdstawienie "Anioły są wśród nas". Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie w świętowanie tego dnia.

Do biegu... gotowi... DLA NIEPODLEGŁEJ!!!

Można świętować niepodległość również na sportowo... 13 października został zorganizowany pierwszy Rodzinny Bieg Niepodległości. Impreza cieszyła się ogrommną popularnością wśród uczniów, nauczycieli i rodziców nie tylko naszej szkoły, ale również parafian. Korzystając z pięknej pogody pobiegliśmy na dwóch dystansach: najmłodsi - 1111 m, starsi - 1918 m. Wten sposób chcieliśmy podkreślić naszą radość z setnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

STO NA STO – LEKCJA HISTORII

Kto może być wzorem do naśladowania dla współczesnej młodzieży?

Na to pytanie odpowiedział nam Pan Kajetan Rajski - absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i III roku teologii na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie, dziennikarz, publicysta oraz autor wielu książek.

Podczas niecodziennej lekcji historii Sto na Sto, która miała miejsce 4 października, uczniowie klas 5, 6 i 7 z uwagą wysłuchali o losach Żołnierzy Wyklętych, szczególnie rtm. Witolda Pileckiego i Danuty Siedzikówny „Inki”. Pan Kajetan przybliżył również nacechowane patriotyzmem wychowanie w latach II Rzeczypospolitej, które przyniosło Polsce wielu bohaterów lat konspiracji wojennej oraz powojennego podziemia niepodległościowego.

do hymnu3

HYMNY DLA NIEPODLEGŁEJ

10 października 2018r. dwustu czterdziestu uczniów naszej szkoły odśpiewało dla Niepodległej trzy hymny – Mazurka Dąbrowskiego, Boże, coś Polskę oraz Rotę. Dlaczego trzy? Każdy przecież doskonale wie, że mamy jeden Hymn narodowy. To prawda. Jednak wszystkie zaprezentowane pieśni mają charakter hymniczny, a celem konkursu Do hymnu jest między innymi doskonalenie umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych.

Uczniowie zaprezentowali się wspaniale, z wielkim przeżyciem wypełnili salę dostojnymi dźwiękami.

Uczestnictwo w tak wielkim przedsięwzięciu jest dla naszej szkoły dużym wyróżnieniem. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy wspólnie przeżyć tak niepowtarzalne chwile, które z pewnością na zawsze w nas pozostaną.

do hymnu2

12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Aby zobaczyć wszystkie wydarzenia kliknij nazwę miesiąca w powyższym kalendarzu.

Pt Lis 16
Małopolski Konkurs Biblijny - etap szkolny