Aktualności

W roku szkolnym 2015/16, dzięki wysokim wynikom uzyskanym przez uczniów w sprawdzianie szóstoklasisty, szkoła zajęła 1. miejsce wśród szkół podstawowych województwa małopolskiego.

deco 1228416 1920

OKIEM FIZYKA

W Szkole Podstawowej nr 21 im. Władysława Jagiełły odbył się konkurs „Okiem fizyka”, w którym uczestniczyli uczniowie klas 7 z naszej szkoły. Zadaniem uczniów było wykonanie oraz zaprezentowanie i omówienie zabawki fizycznej, jak również trzech zdjęć obiektów lub zjawisk fizycznych. Wszystkie prace były wykonane i zaprezentowane na wysokim poziomie. Dziękujemy osobą, które wzięły udział w konkursie za włożoną pracę, Zapraszamy do galerii ze zdjęciami.

Zielona lekcja przyrody - "W świecie owadów"

Dzień 6 marca zapowiadał się ciekawie. W tym dniu "odwiedziły" nas OWADY. Oglądaliśmy żywe owady, jak również wypreparowane okazy tych najliczniej występujących na naszej Planecie zwierząt. Podziwialiśmy dostojnego samca i samiczki modliszki, "strasznego" straszyka Grzesia i dwie piękne jego partnerki.Ciekawy był również liściec - owad, który do złudzenia przypominał zielony listek - ten kształt to jego sposób na przetrwanie.Mogliśmy pogłaskać karaczana madagaskarskiego zwanego też "sykliwym". Oglądaliśmy umieszczone w gablotach piękne motyle nocne i dzienne z odległych zakątków tropikalnych dżungli Jawy, Sumatry i Tajlandii - zachwyciły nas pięknymi kolorami i kształtem. Wielkością zaimponował nam żuczek z Peru- największy z chrząszczy. Ciekawa lekcja i dla młodszych, i dla starszych uczniów.
Poznawanie przyrody na żywo to najlepszy sposób uzupełnienia wiadomości zdobytych na lekcji.

Bal karnawałowy

W Tłusty Czwartek, czyli 28. lutego odbył się bal karnawałowy, na który wszyscy uczniowie przebrali się w ciekawe stroje. Królową balu została Oliwia Zbadyńska z klasy 5b, natomiast królem balu Jan Ulman z klasy 7a. Najlepiej bawiącą się klasą została okrzyknięta jednogłośnie klasa 6b. W ramach nagrody uczniowie otrzymali bon zwalniający ich kartkówek, bądź pytania w dowolnie wybranym przez siebie dniu.

klasy 1 - 3

klasy 4 - 7

Konkurs plastyczny dla dzieci “Święci i błogosławieni Karmelu”

witakarmel

Sanktuarium św. Józefa w Poznaniu organizuje konkurs plastyczny dla dzieci w wieku szkolnym.

Konkurs polega na wykonaniu pastelami rysunku w formacie A4 (kartka z małego bloku) wybranego z załączonej listy świętego/świętej karmelitańskiej. Udział mogą brać osoby indywidualne, a także parafie, klasy, szkoły i placówki opiekuńcze, niemniej praca musi zostać wykonana indywidualnie przez ucznia. Jedno dziecko może zgłosić wiele prac.

Dla zwycięzców zostały przewidziane nagrody, a najlepsze prace zostaną wydane w postaci kalendarza i publikacji dla dzieci. Zachęcamy do udziału lub poinformowania o konkursie osób, które mogłyby być zainteresowane udziałem.

Uwaga! Do pracy musi zostać dołączona metryczka i odpowiednie oświadczenie.-zgoda opiekunów na udział w konkursie plastycznym.

(SZCZEGÓŁY NA STRONIE INTERNETOWEJ NASZEJ SZKOŁY W ZAKŁADCE KONKURSY).

Prace należy oddawać do 01.04 (poniedziałek)

Zapraszam do udziału w konkursie!!!

Iwona Wrońska Stopa

KONKURS CZYTELNICZY

„JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

Wszystkich uczniów klas I – III zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie czytelniczym.

Cele konkursu:

- Propagowanie czytelnictwa wśród uczniów.

- Zapoznanie literaturą dziecięcą i młodzieżową.

- Kształtowanie nawyku czytania jako dobrego sposobu spędzania wolnego czasu.

- Rozwijanie wyobraźni dziecięcej.

• Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-III.
  • Uczniowie mają za zadanie przeczytać książki z podanego wykazu odpowiednie dla danej kategorii wiekowej.
  • Konkurs będzie miał formę sprawdzianu ze znajomości treści przeczytanej książki.
    W konkursie pojawią się pytania testowe (jednokrotnego wyboru), krzyżówki, łamigłówki, zadania otwarte.

Termin konkursu: 16 kwietnia 2019r.

Obowiązująca literatura

11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Aby zobaczyć wszystkie wydarzenia kliknij nazwę miesiąca w powyższym kalendarzu.

Katolicka Szkoła Podstawowa
im. św. Jadwigi Królowej