Świetlica

W roku szkolnym 2015/16, dzięki wysokim wynikom uzyskanym przez uczniów w sprawdzianie szóstoklasisty, szkoła zajęła 1. miejsce wśród szkół podstawowych województwa małopolskiego.

Jesienne klimaty

 

Któż nie lubi jesieni? Tej słonecznej i ciepłej, z mnóstwem liści pod nogami… Na naszych gazetkach zagościły: rysunkowe portrety pani Jesieni, wiewiórki z ogonami z bibuły, papierowe jeże, liski wykonane z rolek papierowych oraz kolorowe jesienne drzewa. Naturalne okazy - żołędzie i liście zostały zaprezentowane na papierowych tackach. Wytrwale zdobywaliśmy punkty grając w Quizu o zwierzętach. Odważni uczniowie układali wiersze o tematyce jesiennej, a z okazji Dnia Nauczyciela, aż piętnastu naszych uczniów było autorami rymowanek o nauczycielach świetlicy, które zostały nagrodzone w ramach konkursu. Inaczej niż, co roku przygotowaliśmy plakat wraz cytatami i kwiatkami z filcu dla naszych nauczycieli. Słoneczna i ciepła aura pozwalała nam na swobodne zabawy na placu zabaw. Współzawodnictwo sportowe hartowało w nas umiejętność panowania nad emocjami i wzajemnej komunikacji. Czytaliśmy wiersz J. Brzechwy „Na straganie” - na podstawie wiersza i własnych doświadczeń omawialiśmy dary Jesieni: ogrodu ,lasu i sadu. Na podstawie ilustracji i albumów opisywaliśmy grzyby oraz  rozmawialiśmy o zasadach zbierania grzybów i zachowaniu się w lesie. W pracach plastycznych ulubione: owoce , warzywa i grzyby zostały zaprezentowane na ozdobnych tackach.

 

 Witaj  szkoło !

 

Wszystko co dobre kończy się szybko… więc i my uczniowie szkoły wróciliśmy po wakacjach do szkolnych ławek. ,,Papierowe sówki” ozdobiły jako pierwsze korkową tablicę. Rozmowami o bezpiecznych zachowaniach w szkole i poza nią rozpoczęliśmy rok szkolny. Szczególnie ważne dla nas było przypomnienie o przestrzeganiu bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, czego efektem była praca plastyczna pt ,,Znaki drogowe” oraz wykorzystanie podczas zajęć świetlicowych gry ,,Super pamięć Memo znaki drogowe.” Miłym akcentem były wspomnienia wakacyjne, które mogliśmy wyrazić w pracy plastycznej przez ramki papierowych okularów. Jestem EKO to temat tygodniowych zajęć świetlicowych w skład, których wchodziły następujące elementy; film edukacyjny, praca w zespołach w celu opracowania plakatów, rebusy, zagadki ekologiczne. Jesień została powitana przez uczniów świetlicy w różnorakich pracach plastycznych; ,,Kolorowe kwiaty wrzosu”, ,,Borowiki i muchomory” oraz ,,Jesienne drzewa z liści z ozdobnych dziurkaczy.” WAKACJE


Lato, lato czeka...

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka kolorowaliśmy portrety dzieci z różnych stron świata, które zostały zaprezentowane na naszej gazetce.  Czerwcowe słońce nas rozpieszczało i dawało możliwość spędzania czasu na zabawach ruchowych na szkolnym podwórku, co cieszyło nas ogromnie. Pamiętając o świecie patronalnym świętej Jadwigi przygotowaliśmy gazetkę tematyczną. Liczyliśmy dni do wakacji, ale jeszcze znaleźliśmy w sobie zapał na wykonanie papierowych łódek , kolorowych rybek i namalowanie farbami wymarzonych wakacji : w górach, nad morzem, w lesie czy nad jeziorem. Mówiliśmy o zasadach bezpieczeństwa w czasie wakacji.   Uroczyście zakończyliśmy rok szkolny rozdaniem nagród i wyróżnień dla najaktywniejszych uczniów naszej szkoły. A teraz to już wakacyjny odpoczynek…


 

Majowe dni ...

 

Wiosna w pełni - zielono, pachnąco i ciepło. Nawet na naszej gazetce zostały przypięte papierowe żabki i kolorowe motylki, które zostały wykonane z harmonijek i kreatywnych drucików. Ciekawą atrakcją było podczas malowania drzew z sadu kosztowanie popcornu, który nie został zużyty w pracy plastycznej, a imitował kwitnienie kwiatów na drzewach. Wiosenne słońce grzało coraz mocniej więc spędzaliśmy coraz więcej czasu na szkolnym podwórku. Z okazji Dnia Mamy wykonaliśmy laurki ozdobione papierowymi kwiatami, kolorowe wachlarze oraz papierowy bukiet kwiatowy. Pierwszaki z uwagą słuchały opowiadań o mamie czarodziejce. A w ostatnim tygodniu maja uczniowie z klas 1-3 wyjechali na Zieloną Szkołę do Poronina. Nasze wspomnienia utrwaliliśmy po powrocie w pracy plastycznej.

1 procent baner

dziennik elektroniczny 2

Dzwonki

1. 800 - 845

2. 850 - 935

3. 945 - 1030

4. 1045 - 1130

5. 1140 - 1225

6. 1230 - 1315

7. 1320 - 1405

8. 1420 - 1505

 

almaspei logo

Szkoła wspiera

Domowe Hospicjum

dla Dzieci

„Alma Spei”

snm

Szkoła objęta patronatem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki

sgp logo

Szkoła objęta patronatem SGP SYSTEMS

Kalendarz

listopad 2017
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Aby zobaczyć wszystkie wydarzenia kliknij nazwę miesiąca w powyższym kalendarzu.

Kontakt

Katolicka Szkoła Podstawowa
im. św. Jadwigi Królowej

ul. Łokietka 60

31-334 Kraków

tel: 12 632 31 13

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Konto:

Katolickie Centrum Edukacyjne Caritas Archidiecezji Krakowskiej
31-152 Kraków ul. Pędzichów 13

80 8589 0006 0000 0030 6610 0080