Świetlica

W roku szkolnym 2015/16, dzięki wysokim wynikom uzyskanym przez uczniów w sprawdzianie szóstoklasisty, szkoła zajęła 1. miejsce wśród szkół podstawowych województwa małopolskiego.

Słonecznie i ciepło….

 

Piękna pogoda w maju dawała nam możliwość spędzania czasu na zabawach swobodnych na szkolnym podwórku. Tam zostawialiśmy cały zapas energii. Tematycznie wykonaliśmy kolorowe zakładki do książek oraz malowaliśmy w plenerze na arkuszach szarego papieru. Kolorowe motyle ważki, żabki i majowe kwiaty ozdobiły nasze gazetki. Pamiętaliśmy także o Dniu Mamy, przygotowując dla niej papierowe kwiaty i ozdobne sukienki .Pod koniec maja klasy I-III wyjechały na Zieloną Szkołę do Muszyny.


 


Wiosna w pełni…

 

Piękna słoneczna pogoda w kwietniu pozwoliła nam na zabawy dowolne ze sprzętem sportowym na naszym szkolnym placu zabaw. A wysoka temperatura powietrza wyzwalała w nas mnóstwo energii, zwłaszcza w zabawach z wykorzystaniem nowego sprzętu sportowego, który został zakupiony na szkolną świetlicę. Na naszych tablicach pojawiły się papierowe biedronki i wiosenne kwiaty oraz barwne motylki. Pierwszaki poznały ciekawostki przyrodnicze dotyczące dzikich zwierząt z polskich lasów. Rywalizowały w grupach rozwiązując zagadki przyrodnicze. Korzystając z kolorowych albumów rozpoznawały zwierzęta zamieszkujące inne kontynenty.   Dzieci z klas II i III poznawały zwierzęta występujące w   Azji, te które najlepiej zapamiętały utrwaliły   w pracach plastycznych. Uczniowie  oglądali prezentację multimedialną przygotowaną z okazji Światowego Dnia Ziemi. Również z dużym zaangażowaniem przygotowały pracę plastyczną pt. " Planeta Ziemia " z wykorzystaniem farb i plasteliny.

 


Oczekując wiosny…

 

Jak co roku uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej przygotowali prace plastyczne na szkolny kiermasz. W tym roku były to papierowe zające i kurczaki z bibuły. 8 marca rozmawialiśmy o sławnych kobietach w historii Polski oraz przygotowaliśmy gazetkę tematyczną. Zima nie odpuszczała.. mrozy trzymały, a wiosny nie było widać w przyrodzie… Papierowe bociany na plastikowych łyżeczkach, które zostały przygotowane na szkolną gazetkę skutecznie przypominały o jej rychłym nadejściu. Białe przebiśniegi wykonane z płatków  kosmetycznych  oraz  żółte  i  fioletowe  krokusy zrobione w wytłoczek po jajkach  i bibuły wyrażały wiosenny klimat. Przygotowując się do świąt Wielkiej Nocy wykonaliśmy wielkanocne koszyczki i baranki z papieru oraz kolorowe pisanki, które ozdobiły naszą gazetkę. Poznaliśmy również zwyczaje i tradycje świąteczne, które obowiązują w wybranych krajach europejskich.


,,Idzie luty podkuj buty…”

 

Pierwszy tydzień lutego to ostatnie dni karnawałowych zabaw… a na naszej tablicy świetlicowej zostały zawieszone wesołe klauny z bibuły i cekinów.  Oczekując  na  ferie zimowe przypomnieliśmy sobie o bezpiecznych zachowaniach podczas zabaw na śniegu  i uprawiania sportów zimowych. Z okazji dnia św. Walentego przygotowaliśmy papierowe drzewo, które zostało ozdobione czerwonymi serduszkami. Po feriach zimowych pierwszaki poznawały przygody Nel – małej reporterki z książki ,,Nela na kole podbiegunowym”. W czasie trwania zimy nie zapominamy o pomocy ptakom w jej przetrwaniu i stąd kolorowe portrety sikorek i wróbli na naszej świetlicowej tablicy które wykonały dzieci z klas II i III. Praca plastyczna ,,Obrazek zimowy zza okna” wykonany świeczką i farbami nawiązywał do mroźnych dni z końca lutego. A zabawy ruchowe i zabawy sportowe z gumą do skakania wynagradzały nam potrzebę ruchu.


Zimowo, ale bez śniegu i mrozu…

 

Z okazji świąt Objawienia Pańskiego przygotowaliśmy portrety trzech króli. Niestety w styczniu mało mamy śniegu na dworze… Więc na naszych tablicach świetlicowych pojawiły się prace plastyczne przypominające o zimowej aurze: malowane drzewa z płatków kosmetycznych, papierowe śnieżynki, pingwinki z kolorowego papieru i plasteliny, bałwanki z pasków papieru. W zimowy nastrój wprowadzały nas również czytane baśnie: ,,Królowa Śniegu” i ,,Baśń o dwunastych miesiącach”. Nadmiar energii dzieci młodsze i starsze traciły poprzez   inscenizacje ruchowe do muzyki oraz zabawy z gumą do skakania. Zimowe dyscypliny sportowe zostały omówione i zaprezentowane na przykładzie prezentacji multimedialnej dotyczącej zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Korei Południowej. Bardzo ucieszyły nas zabawy na zewnątrz na śniegu, który był tak wyczekiwany! Ciekawym zajęciem była konstrukcja nowymi klockami Zoob oraz zabawa na spostrzegawczość ,,Jakie to państwo, jaka flaga?”


1 procent baner

dziennik elektroniczny 2

Dzwonki

1. 800 - 845

2. 850 - 935

3. 945 - 1030

4. 1045 - 1130

5. 1140 - 1225

6. 1230 - 1315

7. 1320 - 1405

8. 1420 - 1505

 

almaspei logo

Szkoła wspiera

Domowe Hospicjum

dla Dzieci

„Alma Spei”

snm

Szkoła objęta patronatem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki

sgp logo

Szkoła objęta patronatem SGP SYSTEMS

Kalendarz

czerwiec 2018
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Aby zobaczyć wszystkie wydarzenia kliknij nazwę miesiąca w powyższym kalendarzu.

Najbliższe wydarzenia

Pn Maj 21
Zebrania z Rodzicami

Kontakt

Katolicka Szkoła Podstawowa
im. św. Jadwigi Królowej

ul. Łokietka 60

31-334 Kraków

tel: 12 632 31 13

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Konto:

Katolickie Centrum Edukacyjne Caritas Archidiecezji Krakowskiej
31-152 Kraków ul. Pędzichów 13

80 8589 0006 0000 0030 6610 0080