SPOTKANIE ZE ŚW. JADWIGĄ KRÓLOWĄ

SPOTKANIE ZE ŚW. JADWIGĄ KRÓLOWĄ

Drodzy uczniowie, 8 czerwca jak co roku przypada wspomnienie wspaniałej patronki naszej szkołyŚw. Jadwigi Królowej. Co roku o tej porze pielgrzymowaliśmy społecznością szkolną do jej grobu

w katedrze na Wawelu, gdzie wspólnie modliliśmy się przez jej wstawiennictwo i mogliśmy uczcić  jej doczesne szczątki przez ucałowanie relikwii. W czasie szkolnego tygodnia jadwiżańskiego mieliśmy zajęcia, które na różny sposób przybliżały nam tę wyjątkową w historii dziejów postać świętej królowej.

W tym roku znaleźliśmy się w zupełnie innych okolicznościach… ale nie powinno nas to zniechęcać a wręcz przeciwnie – powinno zachęcić do jeszcze bliższego zaprzyjaźnienia się z naszą patronką. Możemy  prosić ją o wsparcie w nauce, wszak święta królowa bardzo ceniła sobie umiłowanie cnoty mądrości, jak też prosić o pomoc dla ważnych spraw całej naszej szkoły, rodzin i Ojczyzny. Zachęcamy do poznania sylwetki św. Jadwigi zwłaszcza uczniów klas pierwszych, którzy nie mieli jeszcze możliwości uczestniczyć w naszych szkolnych obchodach tego święta.

By ułatwić wam to zadanie zapraszamy do obejrzenia i posłuchania słuchowiska o św. Królowej Jadwidze i obejrzenia prezentacji o niej.

Życzymy interesującego spotkania z patronką naszej szkoły.

Pani Ania Kuglarz i Ania Lejda