DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W KLASACH 1-3

POCZYTAJ MI KOLEŻANKO, POCZYTAJ MI KOLEGO…

Jak co roku pod koniec września w klasach 1-3 miała miejsce akcja czytelnicza przygotowana przez uczniów klas starszych. W związku z Ogólnopolskim dniem Głośnego Czytania, w czwartek
30 września w klasach młodszych miało miejsce głośne czytanie książek przez kolegów i koleżanki z klas starszych.Wolontariusze przygotowali dla dzieci specjalnie opracowane fragmenty książek przygodowych, obyczajowych, utworów wierszowanych, a nawet zaprezentowali mini teatrzyk przenosząc młodszych odbiorców w świat bajki i podróży edukacyjnych po ojczystej ziemi. Pomiędzy czytającymi i odbiorcami prezentowanych treści nawiązał się kontakt emocjonalny i nić sympatii.Starsi uczniowie podzielili się również swoimi doświadczeniami czytelniczymi z minionych lat, preferencjami czytelniczymi, upodobaniami i refleksjami na temat, które z książek najbardziej zapady mi w pamięci, tym samym próbując skutecznie zachęcić młodszych uczniów do czytania książek.
Dzieci z zaciekawieniem słuchały przygotowanych fragmentów książek, a czytający czerpali radość i zadowolenie z faktu, że mogą coś wartościowego przekazać najmłodszym.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom wolontariuszom, pod kierunkiem pani Madzi Walancik, którzy zgłosili się do akcji czytelniczej w naszej szkole.