Nasza pomoc dla Ukrainy

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w dotychczasową pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Przekazaliśmy zebrane dary zarówno do punktów zbiórki w Krakowie, jak i do recepcyjnego w Medyce oraz szpitala polowego niedaleko Lwowa.

Przewodniczący Rady Gminy Medyka, który jest głównym koordynatorem pomocy, był bardzo wdzięczny za wszystkie rzeczy. Prosił, aby przekazać, że pomoc ukierunkowana dokładnie na potrzeby tego punktu jest nieoceniona. Otrzymaliśmy od niego informację, że jeśli tylko jest możliwość to z ogromną radością przyjmą kolejne dary.

O. Grzegorz Osika SP napisał długi list z podziękowaniami do wszystkich darczyńców – między innymi do naszej szkoły. Oto fragmenty:

„Kochani tak chciałem zacząć. Jednak najlepsze słowa będą brzmiały: Drogie Siostry i Bracia, Przyjaciele! Jesteśmy wzruszeni! Pomagacie nam w tym bardzo trudnym czasie wojny. Wasza pomoc to wielka fala dobra, która – mamy nadzieję – pokona tę straszną falę zła, której wszyscy doświadczamy.

Nasza wdzięczność trudno wyrazić słowami. Wiemy, że w cały projekt zaangażowało się kilkadziesiąt osób. Jesteśmy z Ciebie dumni!

Podzieliliście się z nami tym, co macie. Każda rzecz nawet najmniejsza jest świadectwem miłości bliźniego.

Do Zołochiwa przyjechała ciężarówka (trzy) z ładunkiem trzech kategorii: leki, sprzęt wojskowy (wojsko), obrona terytorialna i rzeczy dla uchodźców.

Nie jestem w stanie wymienić Was wszystkich po imieniu. Nie jestem w stanie podziękować każdemu z osobna. Ale wiem, że nasz Ojciec Niebieski widzi dobro, które czynisz i to jest najważniejsze. On cię odpowiednio wynagrodzi. To na pewno!

Powierzam Was wszystkich Niepokalanemu Sercu Maryi.

Wiemy również, że wiele z naszych rodzin gości u siebie lub wspomaga w różny sposób uchodźców.