Biblioteka

W roku szkolnym 2015/16, dzięki wysokim wynikom uzyskanym przez uczniów w sprawdzianie szóstoklasisty, szkoła zajęła 1. miejsce wśród szkół podstawowych województwa małopolskiego.

                        


  99 URODZINY ŚWIETEGO JAN PAWŁA II

 

Gdyby żył, obchodziłby 18 maja2019 roku swoje 99 urodziny! Oczywiście mowa o św. Janie Pawle II, papieżu . W związku z tą wyjątkową rocznicą i ku pamięci wielkiego Polaka- papieża pielgrzyma, uczniowie naszej szkoły mieli okazję przybliżyć sobie jego postać, poprzez tematyczną wystawę znajdującą się w czytelni szkolnej. Dla większości dzieci z klas młodszych była to dopiero jedna z pierwszych prezentacji tej postaci. Uczniowie mogli poprzeglądać albumy ilustrujące życie i podróże jednego z najbardziej aktywnych” wędrownych nauczycieli”, mogli poznać kraje do których pielgrzymował papież w czasie swoich pielgrzymek na krańce świata. W spotkaniu z książką p. Joanny Krzyżanek pt.”Jan Paweł II czyli jak Karolek został papieżem i kilkadziesiąt razy okrążył kulę ziemską” mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek z życia polskiego księdza, biskupa, kardynała a następnie papieża. Charyzmatyczną osobowość papieża dzieci mogły również poznać oglądając prezentację pt.” Jan Paweł II, papież uśmiechnięty”. Na koniec dzieci wykonały piękne portrety wspaniałego patrona naszej ojczyzny i kościoła.

 


DZIEŃ ULUBIONEJ POSTACI LITERACKIEJ

 

13 maja wśród uczniów klas 1-3 odbyło się przedstawienie ulubionych przez dzieci postaci książkowych. Uczniowie mieli okazję aby wcielić się(przebrać się) i zaprezentować w jak najbardziej pomysłowy sposób wybranego przez siebie bohatera. Wśród wybranych postaci nie zabrakło : Pippi Pończoszanki, Pchły Szachrajki, Roszpunki, Alicji z Krainy Czarów, czy Złotej Rybki. Każde z dzieci pięknie przygotowało strój, dobierając starannie również rekwizyty. Dzieci miały szansę opowiedzieć kilka zdań o wybranej przez siebie postaci w trakcie pokazu i przejścia po „czerwonym dywanie”. W wyniku głosowania uczniów za najciekawszą postać - najbardziej pomysłowo przebrane dziecko uznano:

Pippi Pończoszankę - Teresa Mitan, kl.1A, Pchłę Szachrajkę- Alicja Rodak, kl.1A,

Tomka Sawyera- Krzysztof Górny, kl.2A, Detektywa Blomkvista- Jan Łyżwa, kl.1B

                                          


ŚWIĘTA WIELKANOCNE

 

W związku ze Świętami Wielkiej Nocyw bibliotece szkolnej została zorganizowana wystawa książkowa o tematyce wielkopostnej i świątecznej, przybliżająca uczniom te zagadnienia. Dzieci mogły bliżej poznać czym jest czas Wielkiego Postu oraz jakie obrzędy, nabożeństwa towarzyszyły mu w ciągu historii. Mogły również poznać zwyczaje związane z okresem Świąt Wielkiej Nocy, powstające w tradycji ludowej w różnych rejonach Polski na przestrzeni dziejów. Uczniowie zostawili w czytelni również swój świąteczny akcent poprzez wykonanie z kolorowego papieru wielkanocnych jaj- pisanek, którymi została udekorowana sala biblioteki.

                                          


ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

 

Drugim nie mniej atrakcyjnym, bibliotecznym wydarzeniem był obchodzony 17.02          ( w naszej szkole w poniedziałek 18.03)Światowy Dzień Kota. Na tę okoliczność wszyscy chętni uczniowie zostali zaproszeni do wzięcia udziału w mini konkursie na najciekawszą „ kocią zakładkę”. W bibliotece zaś, na fanów kocich tematów czekała nie mała wystawa „kociej literatury”. Wszyscy spragnieni zasięgnięcia informacji o tych miłych zwierzątkach, mogli zasiąść w wygodnej pufie, poprzeglądać ciekawe poradniki, przenieść się w świat kocich przygód i pochodzić kocimi ścieżkami...

Najciekawsze kocie zakładki wykonali:

Miejsce I : Tadeusz Zadęcki kl.1B i Stanisław Panek kl.1A

Miejsce II : Natalia Wolan kl.1B

Miejsce III : Jagoda Grzybczyk kl.4A i Helena Włodarczyk kl.5A

Wyróżnienia otrzymali : Alicja Micek kl.1B, Lena Skierkowska kl.1B, Zuzanna Dziędzioła kl.3A, Mateusz Rybka kl.2B

    


                                    

WALENTYNKI W BIBLIOTECE

 

Miesiąc luty zawitał do biblioteki szkolnej przynosząc dwa bardzo miłe wydarzenia. Pierwsze, to wyczekiwane przez wszystkich 14 lutego - Walentynki. Aby umilić naszym czytelnikom ten dzień, biblioteka szkolna zorganizowała konkurs na pomysłową kartkę walentynkową. Walentynka miała też zawierać krótki wierszyk lub życzenia walentynkowe. Natomiast na wszystkich pasjonatów książek o miłości, w bibliotece na zorganizowanej wystawce, czekały książki o tej tematyce. Wśród walentynkowych serduszek najbardziej zachwyciły te wykonane przez:

Agnieszkę Parys kl.5B- miejsce I, Natalkę Piwowarską kl.1A- miejsce II, Tadeusza Zadęckiego kl.1B- miejsce III

Wyróżnienia otrzymali : Małgorzata Kraj kl.3B, Natalia Wolan kl.1B, Barbara Sołtysik kl.4A


1 procent baner

dziennik elektroniczny 2

Dzwonki

1. 800 - 845

2. 850 - 935

3. 945 - 1030

4. 1045 - 1130

5. 1140 - 1225

6. 1230 - 1315

7. 1320 - 1405

8. 1420 - 1505

 

almaspei logo

Szkoła wspiera

Domowe Hospicjum

dla Dzieci

„Alma Spei”

snm

Szkoła objęta patronatem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki

Szkoła współpracuje z Przedszkolem

Sióstr Duszy Chrystusowej

sgp logo

Szkoła objęta patronatem SGP SYSTEMS

Kalendarz

czerwiec 2022
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Aby zobaczyć wszystkie wydarzenia kliknij nazwę miesiąca w powyższym kalendarzu.

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Kontakt

Katolicka Szkoła Podstawowa
im. św. Jadwigi Królowej

ul. Łokietka 60

31-334 Kraków

tel: 12 632 31 13

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Konto:

Katolickie Centrum Edukacyjne Caritas Archidiecezji Krakowskiej
31-152 Kraków ul. Pędzichów 13

80 8589 0006 0000 0030 6610 0080