Jadwiga

Św. Jadwiga

więta Jadwiga, córka Ludwika Węgierskiego i Elżbiety, księżniczki bośniackiej, urodziła się na Węgrzech w lutym 1374 r. Pierwotne plany dynastyczne nie łączyły królewny z Polską. Po śmierci ojca, gdy Węgrzy obrali jej starszą siostrę Marię na królową, dostojnicy polscy poprosili o zgodę na wybór Jadwigi na tron polski.

Sukcesy w roku szkolnym 2017/18

Sukcesy w roku szkolnym 2017/18   Małopolski Konkurs Matematyczny Finaliści: Maciej Anioł, Stanisław Pawelec   Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego „Krakowska Matematyka” laureaci: Maciej Anioł, Magdalena Listek, Szymon Dziewoński finaliści: Jacek Stankiewicz, Wojciech Kwaśniak   Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny: Tytuł laureata: Maciej Anioł i Szymon Dziewoński Wynik bardzo dobry: Szymon Wdowiarz, Stanisław Pawelec, Krzysztof Wilk. Wyróżnienie: Michał Szymczyk , Mateusz […]

SUKCESY W ROKU SZKOLNYM 2016/17

SUKCESY W ROKU SZKOLNYM 2016/17   Małopolski Konkurs Informatyczny – Małopolskie Baltie 2017 laureaci:  Mikołaj Mierzwa, Wojciech Siwko, Mateusz Stoch, Karol Chłopicki finaliści:  Jan Ulman, Maciej Anioł, Krzysztof Kopeć, Szymon Alibożek, Kamil Banasiuk, Stanisław Pawelec, Piotr Bublik   Międzynarodowy Konkurs Programowania Baltie 2017 laureaci: Stanisław Pawelec, Karol Chłopicki, Szymon Dziewoński, Mikołaj Mierzwa, Szymon Alibożek, Wojciech Siwko, Maciej Anioł […]

SUKCESY W ROKU SZKOLNYM 2015/16

SUKCESY W ROKU SZKOLNYM 2015/16   Małopolski Konkurs Informatyczny – Małopolskie Baltie 2016 laureaci: Łukasz Ehrenfeld, Aleksander Joniec, Zofia Sorysz, Urszula Stankiewicz, finaliści: Kinga Alibożek, Mateusz Bielówka, Michał Bochenek,  Adam Kaczmarczyk, Michał Mróz,  Mateusz Stoch, Jan Ulman,   Małopolski Konkurs Matematyczny finalista: Stefan Kopta   Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego „Krakowska Matematyka” laureat: Szymon Dziewoński finaliści: Małgorzata Kuglarz, […]

SUKCESY W ROKU SZKOLNYM 2014/15

SUKCESY W ROKU SZKOLNYM 2014/15   Małopolski Konkurs Informatyczny „Baltie” laureaci: Patryk Nalepka (I miejsce), Kacper Ćwiertnia, Szymon Skierkowski finaliści: Mateusz Niemiec, Zofia Sorysz, Borys Buchaniec, Urszula Stankiewicz   Międzynarodowy Konkurs Programowania „Baltie 2015” 1 miejsce (B) – Szymon Skierkowski 7 miejsce (B) – Kacper Ćwiertnia 8 miejsce (A) – Wojciech Siwko Finaliści: (B) Mateusz Niemiec, Borys Buchaniec, Patryk Nalepka, […]

Sukcesy w roku szkolnym 2013/2014

Sukcesy w roku szkolnym 2013/2014   Małopolski Konkurs Informatyczny Laureaci: Szymon Bielówka, Julian Leśniak, Szymon Skierkowski Finaliści: Kacper Ćwiertnia, Hubert Dorożyński, Piotr Mróz, Patryk Nalepka, Mateusz Niemiec, Weronika Szybińska Międzynarodowy Konkurs Programowania Baltie 2014 Etap wojewódzki (1) Julian Leśniak; (2) Szymon Bielówka; (3) Szymon Skierkowski; (10) Patryk Nalepka; (38) Kacper Ćwiertnia; (47) Hubert Dorożyński; (58) […]

Sukcesy w roku szkolnym 2012/2013

Sukcesy w roku szkolnym 2012/2013   Małopolski Konkurs Humanistyczny Finaliści: Kamila Jałocha, Aleksandra Obłąkowska,   Małopolski Konkurs Matematyczny Finalista: Mateusz Brzóska,   Małopolski Konkurs Przyrodniczy Laureat: Julian Leśniak Finaliści: Mateusz Brzóska, Grzegorz Kukiełka, Kamila Jałocha, Remigiusz Sepiał,   Konkurs Języka Angielskiego English Ace Laureaci: Patryk Nalepka, Mateusz Brzóska   Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Krakowie  „Tajemnice […]

Sukcesy w roku szkolnym 2011/2012

Sukcesy w roku szkolnym 2011/2012   Małopolski Konkurs Biblijny Finalista: Kamil Katulka   Małopolski Konkurs Humanistyczny Finaliści: Karolina Dąbrowska, Aleksandra Obłąkowska   Małopolski Konkurs Matematyczny Laureat: Mariusz Trela   Małopolski Konkurs Przyrodniczy Finaliści: Michał Skierkowski, Mariusz Trela   Konkurs Języka Angielskiego English Ace Nagrody: klasy 4:      Julian Leśniak, Aleksandra Różycka, Szymon Bielówka klasy 5:      […]

Sukcesy w roku szkolnym 2010/2011

Sukcesy w roku szkolnym 2010/2011   Małopolski Konkurs Matematyczny Laureat: Mariusz Trela   Małopolski Konkurs Przyrodniczy Laureat: Mariusz Trela Finaliści: Michał Barczyk, Jakub Dudek, Jan Roczniak   Konkurs Języka Angielskiego FOX Nagrodzeni uczniowie: Kamila Jałocha; Maria Włodarczyk; Julia Walczak; Wanda Heydel   Konkurs Języka Angielskiego English High Flier Nagrodzeni uczniowie: Zuzanna Wadowska; Alicja Włodarczyk   […]