top of page

Ślubowanie klas pierwszych

W dniu 16 października 2023 roku, w naszej szkole miało miejsce uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych i oficjalne włączenie ich do wspólnoty szkolnej.

Z tej okazji o godzinie 9:00, w kaplicy odbyła się Msza Święta, podczas której uczniowie klas pierwszych ślubowali wobec nauczycieli i rodziców, wyznawać Boga swoją pracą, zdobywaniem wiedzy i zachowaniem. Następnie uczniowie odśpiewali hymn szkoły. Po części oficjalnej, uczniowie klas pierwszych, udali się do sali teatralnej, gdzie wykonali krótkie przedstawienie dla zgromadzonych rodziców i starszych kolegów. W części artystycznej mali aktorzy wcielili się w role kilku profesorów i uczniów rozpoczynających karierę szkolną. Klasy pierwsze przedstawiły na scenie powody, dla których zdecydowały się podjąć naukę w szkole i usiłowały udowodnić profesorom swoją gotowość szkolną.

Po przedstawieniu głos zabrała dyrekcja szkoły, która pasowała dzieci na uczniów klas pierwszych i wręczyła im pamiątkowe dyplomy. Uroczystość zakończyła się małym poczęstunkiem w salach lekcyjnych i krótką sesją fotograficzną.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page