top of page

Obraz Złotego Wieku

W ubiegłym tygodniu zaplanowaliśmy dla naszych uczniów z klas 4-8 wyjście na jedyną w swoim rodzaju wystawę Obraz Złotego Wieku.

W renesansowym wnętrzu Zamku Królewskiego na Wawelu obejrzeć można było dzieła sztuki sprowadzone nie tylko z różnych zakątków Polski ale również z wielu światowych ośrodków kultury min.: z British Library w Londynie, Metropolitan Museum w Nowym Jorku, Luwru w Paryżu. Dzieła te powstały w epoce renesansu i są dziedzictwem kulturowym epoki Jagiellonów.

Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, aby w oryginalnej rezydencji polskich królów podziwiać największą wystawę w historii zamku na Wawelu z ponad 400 eksponatami.

Wyjątkową atrakcją dla naszych uczniów było oglądnięcie 30 głów, autorstwa S. Tauerbacha, które zwykle podziwialiśmy z kasetonów stropu Sali Poselskiej, a na potrzeby wystawy zostały zdjęte i eksponowane na wystawie. Dzięki temu można było im się przyjrzeć z bliska. Taka okazja szybko się nie powtórzy.

Na zakończenie zwiedzania wystawy uczniowie mieli okazje zobaczyć dodatkowo współczesną interpretację jednej z wawelskich głów: Kobiety w czepcu na głowie autorstwa Pawła Orłowskiego.

Więcej informacji o wystawie na oficjalnym kanale Zamku Królewskiego na Wawelu.


Comments


bottom of page