top of page

Podsumowanie akcji świątecznych

Jak co roku w naszej szkole przed świętami Bożego Narodzenia wiele się dzieje. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu mają pełne ręce roboty. Podczas warsztatów przygotowywali stroiki dla Seniorów z Zakładu Opiekuńczo-leczniczego Bona Med.  Spotkaliśmy się po lekcjach, aby wspólnie przy pomocy jednej z mam p. Eweliny Rybki, wykonać piękne stroiki, do których wcześniej długo szykowane były szydełkowe choinki miedzy innymi na świetlicy szkolnej.

Tydzień później odbyły się Rodzinne Warsztaty Świąteczne, na które zaproszeni byli nasi uczniowie wraz z rodzinami. Była to świetna okazja, żeby w miłej atmosferze spotkać się  jako społeczność szkolna z rodzinami naszych uczniów i nauczycielami. W spotkaniu pomagali nam wolontariusze ze starszych klas, którzy mogli wcielić się w role gospodarzy spotkania. W wydarzeniu wzięło udział ponad 80 osób!

Wykonane przez uczestników  piękne przedmioty, ozdoby i stroiki można było kupić na kiermaszu zorganizowanym przez Szkolny Samorząd.  Na kiermaszu, jak co roku, można było  również kupić domowe wypieki  i inne smakołyki przygotowywane w domach przez naszych Rodziców, za co bardzo dziękujemy. Dochód z kiermaszu wyniósł ponad 6 tysięcy i jest to nasz kiermaszowy rekord.

Ostatnią akcją świąteczną była zbiórka pierników. Własnoręcznie wypieczone i ozdobione pierniki, pięknie pakowane, zostały przekazane do Stowarzyszenia Latarnia, działającego przy parafii Jana Kantego w Krakowie. Piękne paczuszki będą miłym dodatkiem na wigilii, na którą zostają zaproszone osoby będące w trudnej sytuacji materialnej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w nasze akcje: naszym uczniom, ich rodzinom, nauczycielom i pracownikom szkoły.

Pamiętajcie, że Dobro zawsze wraca!  Dziękujemy!!!Komentarai


bottom of page