top of page

Podsumowanie akcji świątecznych

Zaktualizowano: 9 kwiJuż po raz kolejny w naszej szkole czas przed świętami wielkanocnymi obfitował w wiele atrakcji. Szkolne Koło Wolontariatu razem z Samorządem Szkolnym mieli pełne ręce roboty.

Nasi uczniowie wraz z rodzinami podczas warsztatów z rękodzieła wykonali wiele pięknych ozdób. Nasi wolontariusze i nauczyciele wcielili się w role ekspertów, aby pokazać jak stworzyć piękne naturalne ozdoby min. z siana, brzozowych  gałęzi  czy mchu. Nie zabrakło oczywiście mnóstwa ozdób: małych jajeczek, kurczaczków kwiatków i motylków oraz kolorowych wstążek.

Wykonane prace można było kupić na kiermaszu świątecznym, gdzie wśród  smakowitych ciast upieczonych w domach prezentowały się znakomicie.

Dochód z kiermaszu zasilił konto rady rodziców i zostanie przeznaczony na szkolne cele.

Kolejną ze świątecznych akcji były odwiedziny w zakładzie opiekuńczo-leczniczym Bona-Med, w którym nasi uczniowie wraz z podopiecznymi wykonali świąteczne stroiki. Nasi uczniowie sprawili seniorom wiele przyjemności swoimi odwiedzinami. Oprócz pięknych ozdób mogli pobyć z młodymi radosnymi osobami, chwile porozmawiać, podzielić się  swoimi przeżyciami. Takie chwile dla Seniorów i naszych uczniów są bezcenne.

Ostatnią z naszych świątecznych aktywności, było wykonanie babeczek dla Fundacji Latarnia zajmującej się ludźmi ubogimi i w kryzysie bezdomności. Babeczki były dodane do świątecznych paczek żywnościowych.

Mamy nadzieje ze nasze działania przyniosły wiele radości i w ten przedświąteczny czas pokazały, że  jedną z największych wartości może być okazanie drugiej osobie życzliwości, spędzenie wspólnie czasu na rozmowie podczas wspólnego działania.

 

Kommentare


bottom of page