top of page

Uczniowie klasy 4tej i 5tych w Beskidzie Śląskim

W dniach 27-29 maja uczniowie klas 4 i 5 naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w trzydniowej wycieczce do Beskidu Śląskiego. Podróż rozpoczęliśmy z Krakowa, a naszym pierwszym przystankiem był urokliwy Cieszyn.

Po przyjeździe udaliśmy się do Muzeum Drukarstwa, gdzie odbyły się warsztaty, podczas których mogliśmy spróbować swoich sił jako drukarze. Następnie wybraliśmy się na wzgórze zamkowe, skąd rozciągał się imponujący widok na miasto. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy na zwiedzanie Cieszyna, podczas którego poznaliśmy historię tego miasta i jego najważniejsze zabytki.Drugiego dnia naszej wycieczki odwiedziliśmy miasteczko Adama Małysza, gdzie mieliśmy okazję bliżej poznać historię i osiągnięcia tego słynnego sportowca. Następnie wraz z przewodnikiem udaliśmy się na wycieczkę w góry, gdzie podziwialiśmy piękną przyrodę Beskidu Śląskiego i poznawaliśmy roślinność i zwierzęta występujące w tych okolicach.Trzeciego dnia naszej wycieczki udaliśmy się do Ustronia, gdzie odwiedziliśmy Leśny Park Niespodzianek. Uczestniczyliśmy m.in. w pokazie sów i zwierząt drapieżnych, co wzbudziło w nas wiele emocji. Następnie pojechaliśmy do Kopalni Guido w Zabrzu, gdzie przewodnicy w rewelacyjny sposób oprowadzali nas po kopalni, prezentując nam historię i proces wydobycia węgla.

Pełni wrażeń i niesamowitych wspomnień wróciliśmy do Krakowa w godzinach wieczornych. Wycieczka ta była nie tylko doskonałą okazją do poznania nowych miejsc i kultur, ale także była doskonałą integracją uczniów klas 4 i 5.Comments


bottom of page