Na lekcje plastyki przenieśliśmy się do najstarszego opactwa w Polsce, czyli do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Uczniowie 5 klas wzięli udział w warsztatach i wcielili się w role średniowiecznych skrybów.
Warsztat poświęcony był tajnikom pracy skryby i iluminatora, Uczestnicy poznali rolę i charakter skryptoriów klasztornych oraz dowiedzieli się jak i z czego powstaje średniowieczna księga. Spotkanie odbywało się w zrekonstruowanym średniowiecznym skryptorium klasztornego.
Częścią spotkania było również poznanie klasztornych zakamarków. Spacer odbył się wiec przez krużganki, odwiedziliśmy kapitularz, wirydarz, a na samym końcu również kościół p.w. św. Piotra i Pawła.
Nasza wycieczka była okazją do odwiedzenia niezwykłego miejsca w którym tradycja nadal jest żywa, a nowoczesność przeplata się z nastrojem średniowiecza.
Comments