top of page

Wizyta klas pierwszych w Kopalni Soli

Dnia 20 października pierwszoklasiści udali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. To była niezwykła, integracyjna podróż, podczas której przewodnik oraz same krasnoludki przybliżyły uczniom tajniki funkcjonowania kopalni, opowiedzieli o jej historii i starali się zaszczepić w nich fascynację bajkowymi opowieściami związanymi z tym miejscem.

Podczas wizyty, poza podziwianiem uroków trasy turystycznej, pierwszoklasiści mieli szansę na rozwiązywanie zagadek oraz spotkanie z legendarnym Skarbnikiem, który dostarczył dodatkowych atrakcji w postaci interesujących zadań do wykonania, pamiątkowych dyplomów i słodkości.

Po wyczerpującej części zwiedzania, dzieci miały niezwykłą okazję zjeść obiad w restauracji, która znajdowała się 100 metrów pod ziemią. Przed powrotem do szkoły, uczniowie odwiedzili też stoiska z pamiątkami, gdzie każdy z nich mógł dokonać wyboru i zakupu interesujących przedmiotów, takich jak np. lampy solne.

Ta pierwsza wizyta w Kopalni Soli była zdecydowanie wyjątkowym przeżyciem, które na pewno na długo pozostanie w naszej pamięc


i.


Comments


bottom of page