top of page

XVIII Ogólnopolski Zjazd Rodziny Szkół im. Św. Jadwigi Królowej

W przededniu szkolnych obchodów Dnia Patrona (6 czerwca), delegacja uczniów wzięła udział w XVIII Ogólnopolskim Zjeździe Rodziny Szkół Jadwiżańskich z okazji 650. rocznicy urodzin naszej opiekunki.

Obchody rozpoczęły się w Katedrze Wawelskiej uroczystą Mszą Świętą, której przewodniczył Ks. Paweł Baran, proboszcz parafii archikatedralnej na Wawelu. W wygłoszonym kazaniu zaznaczył, że „od ludzi świętych można się wiele nauczyć. Jadwiga była zaś osobą z jednej strony słuchającą, z drugiej zaś - kochającą. Wiedziała, że trzeba słuchać, że bycie dobrym królem nie ogranicza się tylko do liturgicznego aktu koronacji, który odbył się tutaj, w katedrze, lecz wymaga dawania siebie. Wsłuchiwała się w bicie serca swojego królestwa”.

Po Mszy Świętej wręczono nagrody laureatom VII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Złote Lilie Jadwigi Andegaweńskiej i II Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Jadwiga-Król".

Następnie Ks. Proboszcz odmówił ze zgromadzonymi Litanię do Świętej Jadwigi, po czym nastąpiło złożenie kwiatów przy relikwiach Patronki.

Obchody zakończyły się radosnym spotkaniem wszystkich uczestników Zjazdu w ogrodach Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego. Tym razem przyjechało około 500 osób – uczniów, nauczycieli oraz sympatyków szkół, aby uczcić pamięć św. Jadwigi Królowej.
Commenti


bottom of page