Ślubowanie nowych uczniów

Dnia 17 października 2022r. odbyła się wielka uroczystość, w której wzięła udział cała społeczność szkolna. Podczas Mszy Świętej uczniowie klas I oraz nowi uczniowie, wobec Boga i szkoły, wobec taty i mamy złożyli ślubowanie, że będą pilnymi uczniami, godnie będą reprezentować szkołę w każdym miejscu, w którym się znajdą, a nade wszystko będą wiernymi świadkami Jezusa Chrystusa i Jego Ewangelii.

Po Mszy Świętej dyrekcja i uczniowie klas 1-3 wraz z rodzicami i wychowawcami udali się do sali teatralnej na krótki program artystyczny przygotowany przez klasy pierwsze, w trakcie którego pierwszoklasiści zaświadczyli, że są godni miana uczniów naszej szkoły. Dopełniając dzieła dyrekcja szkolnymi ołówkami dokonała pasowania na ucznia. Następnie była chwila dla fotografa na uwiecznienie tego wyjątkowego dnia.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas na dalsze świętowania przy uroczyście zastawionych stołach.

To był dzień pełen wrażeń i emocjonujących chwil, który z pewnością długo pozostanie w naszej pamięci.

A czy Ty pamiętasz dzień swojego pasowania na ucznia w pierwszej klasie szkoły podstawowej?