Akcja - Segregacja

We czwartek 19 października uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu pomagali w segregowaniu darów, które zgromadzone zostały podczas Ogólnopolskiej Charytatywnej akcji „Kredkobranie” organizowanej przez Fundację Ignatianum.

Zbierane podczas akcji przybory szkolne, materiały plastyczne, oraz nowe egzemplarze lektur szkolnych trafiają do polskich rodzin i ośrodków edukacyjnych na Litwie, Białorusi i Ukrainie.

Wcześniej jednak trafiają do ogromnego magazynu, w Centrum Jana Pałwa II w Łagiewnikach, gdzie starannie są segregowane i wysyłane dalej.

Nasz szkoła również zorganizowała zbiórkę, w której uczniowie przekazali przybory szkolne swoim rówieśnikom na Kresach.

Akcja ma nie tylko charakter pomocowy, ale również edukacyjny i prospołeczny. Jest wyrazem pamięci Polaków z "Macierzy" o naszych rodakach, którzy w wyniku historycznych wydarzeń pozostali poza granicami ówczesnej Polski. Nasza akcja to osobiste doświadczenie wspólnoty, spotkania i pamięci.