Spotkanie z pisarzem

Dnia 25. 03 naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość, pisarz Marcin Kozioł w ramach akcji promowania czytelnictwa.

Klasy 1-3 poznały bohaterów książki Przyjaciele, którymi były ukochane psy sławnych ludzi  ze świata muzyki - Chopina, polityki -  Piłsudskiego czy literatury – Słowackiego.

Kasy 4-6 uczestniczyły w fascynującym multimedialnym spotkaniu z książką Skrzynia Władcy Piorunów.  Była to multimedialna lekcja wypełniona wciągającą narracją, krótkimi filmami, animacjami i zdjęciami, uzupełniona o doświadczenie naukowe z uczniami – niektórzy zostali nawet „władcą piorunów”.

Najstarsi uczniowie pochylili się nad książką Szalona historia komputerów i gier komputerowych.

Podczas spotkania uczniowie mogli zobaczyć a nawet dotknąć nieużywane już nośniki danych (np. karty perforowane) i inne wynalazki związane już z historią komputerów a także magnetofon czy walkmen.

Po każdym ze spotkań była możliwość zakupienia książki wraz z autografem pisarza.

Mamy nadzieję, że spotkanie z autorem książek zainspiruje uczniów  do przeczytania książek p. Marcina Kozioła. Książki są już dostępne w naszej bibliotece.

Spotkania autorskie w całości sfinansowała Rada Rodziców za co serdecznie dziękujemy.

Iwona Wrońska -Stopa i Anna Lejda