Wizyta uczniów 1a w Żywym Muzeum Obwarzanka

Uczniowie klasy 1a w dniu 9 lutego 2024 roku odwiedzili Żywe Muzeum Obwarzanka. Udali się na miejsce, podróżując komunikacją miejską, znajdując po drodze czas na spacer po krakowskim rynku. Uczestniczyli w interaktywnym przedstawieniu historii i tradycji wypieku obwarzanka będącego jednym z symboli naszego miasta. Zapoznali się przy tym z wieloma ciekawostkami, związanych między innymi z patronką szkoły - św. Jadwigą. Własnoręcznie przygotowali własne wypieki. W przyjaznej atmosferze wrócili do szkoły, gdzie podsumowaniem wycieczki było wspólne spożycie zamówionej pizzy, podczas którego uczniowie wymieniali się spostrzeżeniami i wrażeniami. Mamy nadzieję, że to wyjście ukazało nie tylko kulinarne dziedzictwo Krakowa, ale też będzie inspiracją do dalszego pogłębiania wiedzy z różnych dziedzin.